NIDi showroom: soomeugrilik lähenemine jätkusuutlikule elustiilile

19. september, 2019

NID avas 14. septembril Londoni disaininädala raames Eesti ja Soome disaini showroomi, tuues kokku enam kui 30 jätkusuutliku mõtteviisiga disainerit ja brändi. Pop-up pood jääb avatuks 22. septembrini Shoreditch Design Triangle´i piirkonnas aadressil 32 Charlotte Road.

 

NID, Eesti ja Soome disaini tutvustav platvorm, esitleb Londonis disainereid ja väiketootjaid, kes lähtuvad keskkonnateadlikest tootmismeetoditest, kasutavad kohalikke orgaanilisi materjale ning kaasavad taaskasutuse põhimõtteid. Väljapanekul on nii sisustustooteid, mööblit, tekstiili kui ka ehteid ja rõivaid.

 

Lisaks showroomile on kavas palju üritusi. Avamispäeval tutvustas Kasekunst unikaalseid kasesiirupeid ning kohapeal esitlesid oma tooteid disainerid. Teiste hulgas olid kohal eesti disainerid HERTTA ja Kairi Lentsius, kelle sõnul pööravad inimesed üha enam tähelepanu oma tarbimisharjumustele. Vesteldes inglise blogijate ja suunamudijatega, kerkisid esile küsimused materjalide päritolust ja keskkonnasäästlikest töömeetoditest. HERTTA rõhutas, et koondväljapaneku sõnum on alati mõjuvõimsam kui üksiknäituse oma ning praegune NIDi showroom kannab endas tõelist soomeugrilikku vibe´i nii toonide, materjalide kui ka disainikeele poolest. NID pakub põhjamaist looduslähedast disainikogemust Londoni südames.

 

Peaüritusena toimub 20. septembril koostöös Londoni Soome instituudiga vestlusõhtu Ethical Production, kus Reet Aus (EST), Eva Spoof (FIN) ja Dust London (UK) jagavad oma kogemusi ja teadmisi eetilisest ja jätkusuutlikust tootmisest. Diskussiooni modereerib disainiajakiri Disegno. Vahetult enne arutelu saab osaleda põhjamaisel teetseremoonial “Sip of Life”, mida juhib SOLi Bea.Osalevad disainerid:

 

Laura Itkonen, Bebe Organic, Reet Aus, HERTTA, Eva Spoof/Udumbara Studio, Mainio Clothing, Nüüd Ceramics, Mari Upcycle Studio, Saimij, Lentsius Design, V.O.H Voice of Heart, Studio Tartuensis, Alpaka, UUP, Bonden, Suckõrs, Miskes, Labora, WOH, Liisa Soolepp, Jarõna Ilo, Studio Holger Kilumets, Leeda Ots textiles, Sile Luik Jewelry, Estonian Wall Art, Malin, Whiteparrot, Annasari, HETKINEN, AYU Organics, August, Hanna Särökaari, Margot Vaaderpass + Dust London (UK). 

     Showroom:
     “Finno-Ugric approach to sustainable lifestyle”
     14 – 22 September
     Shoreditch Design Triangle
     32 Charlotte RD, London EC2A 3PB

     More info: https://bit.ly/2GrvZoP
 
NID tiim: