Noore kunsti kevadoksjonil on enampakkumisel 14 akti

27. mai, 2010

27. mail kell 19 toimub Volga restoranis Tartu noore kunsti kevadoksjon AKT!, kus on enampakkumisel 14 väga erinevat tööd noortelt Tartu kunstnikelt.

Näituse kuraatori Kiwa sõnul esindavad oksjonile valitud tööd Tartu noore kunsti laiahaardelist loomust ja erinevaid palgeid. „Esindatud on nii Tartule ürgomane õilistav maalikeel kui ka terane ideekunst, nii kaasaegsed vaatenurgad aktimotiivile kui ka ajatult pildiruumis hõljuvad kehad.“

Juba teist korda toimuva Tartu noore kunsti näituse ja oksjoni eesmärk on elavdada kohalikku kunstiturgu, tuua areenile uusi kunstnikke ja anda juba alustanud loojatele professionaalset abi oma teoste müümisel.

Näituse kataloogiga saab tutvuda Tartu Loomemajanduskeskuse kodulehel www.lmk.ee/akt, kus igale tööle on andnud oma hinnangu näituse kuraator Kiwa ja kunstiteadlane Indrek Grigor Tartu Kunstimuuseumist. Oksjoni viib läbi kunstikoguja Georg Poslawski.

 

Oksjonil saab osaleda ka telefonipakkumistega. Selleks tuleb eelnevalt registreeruda.

Oma osalemissoovist saab teada anda hiljemalt 27. mail kell 16 telefonil 510 6865.

Lisainfo: Tartu Loomemajanduskeskuse arendusjuht Külli Hansen, tel 510 6865, kylli@lmk.ee; näituse kuraator Kiwa, tel 5399 4864, kiwa@nihe.ee

 

http://www.lmk.ee/kevadoksjon