Nukuteater plaanib uue saali ehitust

19. august, 2010
Nukuteater soovib koostöös EAS-iga ehitada vanalinna Laia ja Nunne tänava nurgale uue statsionaarse teatrisaali ning viia lõpule nukukunstikeskuse rajamise, projekteerimisega on kavas alustada 2011. aastal. Projekteerimine algab 2011. aastal nukumuuseumi ja teatrimaja vahelise hoone projekteerimisega. Lai 1 ja Nunne 8 vahele on plaanis rajada uus statsionaarne teatrisaal koos kõigi vajalike kommunikatsioonide ja kaasaegse lavatehnikaga.

Samuti nähakse ette klassiruumid õpitubade ja loengute tarvis ning spetsiaalse sisustusega ruumid töötubade korraldamiseks koos sinna juurde kuuluvate vajalike meisterdamisvahendite, ainete ja laoruumidega. Ehitustööde käigus taastatakse Nunne tänava poolsete hoonete ajalooline fassaad.

Kultuuriministeeriumile saadetud kirja kohaselt on ehitustööde maksumus esialgsel hinnangul 58 miljonit krooni, millele lisandub kolm miljonit krooni projekteerimiskulusid. Projekteerimise periood on planeeritud 2011-2012 aastaks, ehitustööd viiakse läbi 2013. aasta jooksul.

Ehituseks vajaliku summa loodab nukuteater saada põhiliselt EAS regionaalse arengu fondist aastal 2013 avanevast uuest struktuuritoetuse meetmest. Projekti tarbeks on võimalik EAS-ist taotleda kuni 50 miljonit krooni, 11 miljonit krooni oleks riigipoolne omafinatseering kultuuriministeeriumi eelarvest.

Plaanitud tööde teostamisega moodustub nukuteatri teatel suur ja terviklik nukukunsti keskus, mis hõlmab endas riiklikku nukuteatrit, nukumuuseumi ja UNIMA (rahvusvaheline kukuteatrite ühendus) keskust.

Aastatel 2006-2010 projekteeris ja ehitas nukuteater koostöös EAS-iga nukumuuseumi aadressil Nunne 8, nukuteatri suure saali ja tunneli, mis läksid maksma 57.426.114 krooni.

BNS 16.08.2010 / ehitusinfo.ee