ÖÖ: Was it a dream? Põhjamaade disain ja kunst on Tallinnas!

22. november, 2011

altTänasest kuni laupäevani toimub Tallinnas pop-up showcase „ÖÖ: Was it a dream?“, kus on esindatud 22 Põhjamaade omanäolise kunstniku ning disaineri tööd. Üritused toimuvad kinos Helios, Hoovis ja kohvikus Must Puudel.


Read More Esimene sellise nimega näitus toimus 2010. aasta sügisel Londoni disainifestivalilm kus festivali korraldajad valisid galerii esimese  kolme „Must see“ näituse sekka. Seejärel külastasid disainerid põgusalt Stockholmi ja nüüd on Eesti päritolu Londonis resideeruv Merilyn Kesküla oma idee toonud Tallinna, tühjalt seisvasse Heliose kinosaali.

Pop-up tähendab seda, et näitus ei püsi kunagi kaua paigal, vaid tärkab iga natukese aja tagant uues kohas.  Järgmisel aastal on pop-up showcase „ÖÖ: was it a dream“ üllatamas Helsinki World Design Capitalil ja Copenhagen Fashion Week`il.
Öö ja unenäolisus peaksid iseloomustama põhjamaade disaini üldiselt, ütles Kesküla. “Meie eesmärk selle üritusega on tuua inimesteni põhjamaade kogemus. Siin on koos kõik erinevad disainiliigid alates moedisainist, tootedisainist ja mööblist, samamoodi film, muusika, toit, et pakkuda inimestele mitte üht nišši, vaid kogu põhjamaade kogemust,” sõnas ta.

.Hea võimalus on näha Eesti päritolu Kristian Steinbergi maskuliinset rõivakollektsiooni,  Oliver Rüügeri avangardistlikke aksessuaare ja eestlanna Kärt Ojavee „kõnelevaid“ tekstiile. Galeriis esitleb uut loomingut rahvusvaheliselt tunnustatud disainer Thorunn Arnadottir (ISL), foto- ja filmikunsti näitavad teiste hulgas Maria Kjartans (ISL), Ivo Corda (FIN) ning Therese+Joel (SWE/FIN). Näitusest loovad elamuse veel mitmed Eesti, Soome, Rootsi, Norra, Taani ja Islandi moe- ja tootedisainerid, filmitegijad, muusikud, ehte- ja tekstiilikunstnikud ning illustraatorid. Maailmapraktikat loomemajanduse alal jagab mitmete tuntud moebrändide päästja Toby Meadows (UK), maineka veebikeskkonna „Not Just a Label“ rajaja Stefan Siegel (UK). Kolmandat korda toimuva projektiga on ühinenud ka PÖFF. Esmakordselt pakub projekti raames põhjamaised maitseelamusi  „ÖÖkÖÖk“.
Pop-up galerii  „ÖÖ: Was it a dream?“ on avatud 22.-26. novembrini Tallinnas Heliose kino ruumides Sauna 7, üritusi jätkub aga ka Hoovi ja kohvikusse Must Puudel. Näitusel on esindatud läbi kunsti ja disaini põhjala öö valgusemängud, karm, lihtne ja müstiline maailm. Nelja päeva jooksul saab kuulata inspireerivaid vestlusringe ja kohtuda disaineritega. Koostöös PÖFF-i alafestivaliga Just Film näidatakse Rootsi tummfilmi klassikut „Kutsar“ (1921), mida saadab Eesti krautrock-bänd Väljasõit Rohelisse.

25. novembri hilisõhtul pakutakse üritusel „ÖÖkÖÖk“ põhjamaiseid maitseelamusi ja kokakunsti vaatemängu. Lisaks loovad pop-up galeriis meeleolu muusikud, lavale astub souli-hiphopiduo Wildcookie vokalist Anthony Mills (US/SWE), kelle etteaste hõlmab nii musitseerimist kui jalgrattagrillil toitlustamist. Disainerite loomingut on võimalik endale kohapeal ka soetada. Galeriis toimuva ja piletiinfo kohta saab lugeda Facebook`st ja kodulehelt www.oowasitadream.com.

Galerii idee autor ja kuraator on Londonis resideeruv eestlane Merilyn Kesküla, kes on tuntud disainiprojektide juhi ja brändi konsultandina. Merilyni eesmärk on arendada Põhjamaade loomemajanduse erinevate valdkondade vahelist koostööd, aidata luua rahvusvahelisi sidemeid ja seeläbi toetada Põhjamaa brändide eksporti. Esimene pop-up näitus „ÖÖ: was it a dream“ toimus 2010. aasta sügisel Londoni Disainifestivalil, kus festivali korraldajad valisid galerii esimese  kolme „Must see“ näituse sekka. Samal aastal osales galerii Stockholmis Global Entrepreneurship Week`il. Tallinnas toimub kolmas näitus. Järgmisel aastal on pop-up showcase „ÖÖ: was it a dream“ üllatamas  Helsinki World Design Capitalil ja Copenhagen Fashion Week`il.

Tallinnas toimuvat projekti toetab British Council.
Lisainfo ajakirjanikule:
Heldi Ruiso
projektijuht
Mob +372 5399 2373
www.oowasitadream.com

ed maitseelamusi  „ÖÖkÖÖk“, kus lisaks toidule saab nautida ka muusikat ning kunsti.

Vaata AK reportaazhi

 

Vaata programmi http://www.oowasitadream.com/