Entrum ootab ettevõtlikke inimesi panustama Eesti noortesse ja Eesti tulevikku

20. jaanuar, 2011
altEesti Energia poolt ellu kutsutud noorte ettevõtlikkuse arendamisele suunatud programm Entrum ootab oma meeskonda vabatahtlikke külalismentoreid, kes oleksid noortele nõuga ja jõuga abiks nende projektiideede elluviimisel.

Üleskutse puudutab kõiki ettevõtlikke inimesi üle Eesti, kes hoolivad meie noorte ja seeläbi kogu Eesti tulevikust. Mentoriteks ootame täiskasvanuid, kes on asjatundjad ühes allpool nimetatud kuues Entrumi projektide valdkonnas ning kel on tahet tutvustada oma teadmisi noortele. 2010/2011 õppeaastal on Entrum programmi fookuses Ida-Virumaa. Koos ettevõtlike noortega keskenduma just selle regiooni majandus-, sotsiaal- ja kultuurikeskkonna parandamisele.

On oluline, et me kogenud asjatundjatena paneksime tähele noori enda ümber, kes vajavad oma tee leidmiseks meie suunamist ja et oleksime valmis oma teadmisi neile edasi andma. Noortele nende projektide juures mentorina abiks olemine ei võta palju meie aega, kuid panus ettevõtliku inimese eeskujuna on nende jaoks hindamatu väärtusega. Just tegusate ja edu saavutanud täiskasvanute eeskuju on see, mis innustab ka noori olema ettevõtlikud ja unistusi teoks tegema.

Külalismentoritena on Entrum programmiga juba liitunud EAS-i alustavate ettevõtete divisjoni direktor Dmitri Burnašev, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete spetsialist Piret Järvis, Jõhvi Kontserdimaja direktor Piia Tamm, poetess Doris Kareva ja veel mitmed teised tuntud äri- ja kultuuritegelased.

Kokku ootavad juhendamist 87 vahvat ja lennukat projektiideed kuues erinevas valdkonnas. Projektidega saab tutvuda Entrumi veebis, kuid siinkohal toome välja mõnede projektide tutvustused:
1) Valdkond „Uued tehnoloogiad“:
o Päev päästab öö – Luua lahendus, millega teavitada autojuhte teed ületavatest jalakäijatest ja teha see süsteem võimalikult energiasäästlikuks.
2) Valdkond „Keskkonnateenused ja ökomajandus“:
o MIAU! – Idee on koguda kasutatud asju ning anda neile uus elu. Eesmärk on näidata meie noortele, et kõik on meie kätes ja me ise valime oma elu ja seda, mis meid ümbritseb.
3) Valdkond „Teenindus ja tootmine“:
o Koos on lõbusam! – Tahame muuta lastekodulaste elu paremaks! Pakkuda nendel tegevusi, mis aitavad ennast arendada ning leida uusi sõpru! Originaalpealkiri “Veseleje vmeste!”
4) Valdkond „Loomemajandus“:
o Pilk tulevikku – Loomeoskuste arendamise stuudio lastele (kuni 10 eluaastat). Seal hulgas maalimine, muusika, tantsud, lavakunst.
5) Valdkond „Meedia“:
o Film “Teeme pulli“ – Filmi põhiidee on selles, et noor põlvkond mõtleks selle peale, et halba punti sattuda on väga kerge, aga tagajärgi klaarida on väga keeruline.
6)  Valdkond “Muusika ja ürituste korraldamine”:
“Muusikal” –  Me tahame organiseerida noorte rock-festivale, et noored rock-bändid saaksid esimesi kogemusi. Esinema on oodatud mitte ainult algajad, vaid ka juba tuntud bändid, eesmärk on pakkuda muusikutele festivali jooksul võimalust omavahel suhelda.

Rohkem infot projektide kohta leiab Entrumi kodulehelt: http://www.entrum.ee/projektid/
Iga projekti juurest leiad ka info, kas projekt on veel vaba (ehk külalismentorit veel ei ole), milline on projekti töökeel jms.
Kevadel võidab parima projekti auhinna üks täna siin kirjas olevast 87-st ideest.

Eesti Energia algatatud iga-aastane programm Entrum (www.entrum.ee) õpetab Ida-Virumaa noortele aktiivses ja kaasahaaravas vormis, kuidas olla elus ettevõtlik ja aktiivne. Programmis osalejatel on võimalus kohtuda paljude põnevate ja innustavate inimestega, kes jagavad oma edu- ja elulugusid. Lisaks saavad noored tutvuda erinevate valdkondadega ning õppida edu saavutamise saladusi. Käesolevaks ajaks on programmi tegevused jõudnud nii kaugele, et projektis osalevad noored otsivad oma projektidele vabatahtlikke külalismentoreid. Entrumi programmis löövad kaasa mitmed vabatahtlikud, sh Entrumi patroonid Gerd Kanter, Vladimir Tšerdakov, Ilmar Raag, Tanja Mihhailova, Helen Sildna.

Entrum lähtub oma tegevustes ettevõtlusõppe edendamise kavast “Olen ettevõtlik!”, mis allkirjastati majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukase, Kaubanduskoja juhatuse esimehe Toomas Lumani, Riikliku Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuse direktori Robert Lippini ja Ettevõtluse Arendamise SA juhataja Ülari Alametsa poolt 7. oktoobril 2010.

Täpsem info:
Darja Saar
SA Entrum tegevjuht ja Entrum programmi koordinaator
55656392
info@entrum.ee
www.entrum.ee