Pärnu Muusikafestival valiti ResMusica 2014 Euroopa suvefestivalide kataloogi

09. juuni, 2014

ResMusica ja Parnu MuusikafestivalPärnu Muusikafestival Järvi Akadeemia valiti ResMusica 2014 Euroopa suvefestivalide kataloogi, milles antakse ülevaade kuuekümnest klassikalise muusika ja tantsu festivalist, mis toimuvad  Prantsusmaal ja mujal Euroopas. 

Pärnu Muusikafestival asub kataloogis auväärsel kohal kõrvuti selliste kuulsate festivalidega nagu Beethovenfest Bonn, Peralada festival, Helsinki festival, Utrechti Varajase Muusika Festival, Aldeburgh ͗i festival, BBC Proms, Verbier Festival, Lucerne ͗i festival jne.  

„Seekordne festivalide valik on tahtlikult Euroopa-keskne (ajal, mil loodetakse inimeste vahele seinasid ehitada), sest nagu iga kunst, näitab muusika ning tants üles vaid põlgust igasuguse isolatsiooni ja piirangute vastu. Kunstiline areng ja rikkus põhineb vastupidisel suunal – end teistele avamises ja mõjutustele segunemisel,” tutvustab ResMusica toimetus vastvalminud festivalide giidi kokkupanemise lähtepunkte.

Pärnu Muusikafestivali puhul tuuakse välja, et festival elab Järvide perekonna ja nende dirigeerimise rütmis. Toonitatatakse aupaklikult nende teadmisi antud vallas ning märgitakse ära ka Järvi akadeemia osatähtsus. Samuti tõstetakse esile Järvi Akadeemia lõppkontserti ning eriliselt märgitakse ära ka kahe maailmatasemel solisti Alxender Toradze ja Steven Isserlise kontserdid. Kuna festivali tutvustus algab viitega Eesti asukohale Läänemere kaldal ning täpikesena on festivalide maaimakaardil on ka festivali läbi Eesti ära märgitud, on see üks väike ent oluline saavutus eesti muusikute ja muusika tutvustamisel laiemalt maailmas.

Festivalide giidi kaanel on üks prantsuse säravamaid muusikuid – flötist Juliette Hurel. Rotterdami Filharmoonia föödisolist Hurel on tunnustatud muusik, kes esineb kõikjal maailmas ja on salvestanud oma muusikat paljudele kõrgelt hinnatud albumitele. 

Vaata ResMusica Suvefestivalide Giidi 2014: 

http://mailing.resmusica.com/online/images/201406/Guide_Festivals_2014.pdf

ResMusica on veebipõhine ajakiri, mis on asutatud Prantsusmaal 1999. aastal Christophe Le Gal’i poolt. Läbi oma toimetuse ulatub ResMusica tegevus läbi Euroopa ning Põhja-Ameerika.  Kuigi artiklid on mõeldud pigem frankofoonidele, võimaldatakse rahvusvahelisele lugejaskonnale tõlkeid ka parimatest artiklitest. ResMusica tegevuse eesmärk on võimaldada parem juurdepääs teadmistele muusikavaldkonnas interneti abil.

ResMusica tegevus on laiahaardeline. Alates 2009. aastast on ResMusica  valitud Pratsusmaa poolseks esindajaks Rahvusvahelise Klassikalise Muusika Auhinna (the International Classical Music Award) žüriisse. ICMA žüriisse kuulub veel 17 rahvusvahelist liiget. 

Lisainfo Pärnu Musuikafestivali Järvi Akadeemia kohta:

www.parnumusicfestival.ee