Pärnus on rõhk valdkondadevahelisel suhtlemisel

18. detsember, 2012

Parnumaa_Ettevotlus-_ja_ArenduskeskusSel aastal startinud Pärnumaa Loomemajanduse Tugiüksus on kiiresti hoo sisse saanud ning erinevate valdkondade vahel on märgata juba koostööilminguid.

Tugiüksuse eesmärk mine eesmärk on loomemajanduse arengu tetamine Pärnumaal. Projektijuht Kaydi Tomson toob välja, et kõige olulisem selle aasta saavutus on kindlasti koostöö algatamine Pärnumaal.  “Teame juba, kes meie piirkonnas tegutsevad ning millistes valdkondades. Samuti on elavnenud valdkondadevaheline kooskäimine,” rääkis Kaydi.

Lihtsamaks ja kiiremaks suhtlemiseks avati Facebookis Loomeranniku fännileht, mis koondab kohalikke loomeinimesi ja teisi valdkonnas tegutsejaid. “Jagame aktiivselt infot enda ja kohalike ettevõtete tegemiste kohta ja ettevõtete kohta ning igal nädalal liitub meiega uusi fänne,” rõõmustab Kaydi.

Novembrikuust võib esile tuua tooks esile tuua kuue kohaliku ettevõtjaga Helsingi Mardilaadal osalemise. “Enamikule oli Mardilaat üldse esimene müügikogemus väljaspool Eestit. Meie hinnangul on Tulemused head ja osalejaid jäid rahule – püstitatud eesmärgid said täidetud.

Novembris sai kandideerida pilootprojekti Loomeelamus (koostöös TÜ Pärnu Kolledziga), mis alustab järgmise aasta veebruaris.  Teenuste disaini metoodika rakendamine loomemajanduse teenuste arenduses on aastane koolitusprogramm, mille esimeses etapis osaleb 30 loomeettevõtjat ja teises etapis valitakse välja kuni 6 loomeettevõtjat.

Vaata lisa: http://www.peak.ee/et/projektid/parnumaa-loomemajanduse-tugiuksuse-kaivitamine/