„Pehme maandumise” mudel aitab välisturule

24. jaanuar, 2011

„Pehme maandumise” pakett ühendab teenuseid ja mugavaid kontoritingimusi tehnoloogiapõhistele ja loomesektori ettevõtetele, eesmärgiga luua firmale võimalikult kuluefektiivseid ja lihtsaid tingimusi välisturule sisenemiseks.

„Pehme maandumise” teenus hõlmab kõike esmavajalikku ettevõtte välisturule sisenemiseks. Teenuste hulka kuulub esmase turu-uuringu teostamine, sihtriigi ettevõtlusmentori abi, partnerite- ja klientide otsing ning kontori- ja koosolekuruumide kasutamisvõimalus soodsatel tingimustel. Kuuekuulisel testperioodil on „pehme maandumise” teenuseid kasutanud 318 ettevõtet. Eestist on välisriikide suunal teenuseid kasutanud 90 ettevõtet.

„Mudel on elujõuline ja jääb kasutusse ka peale projekti lõppemist. Juba täna pakuvad oma „pehme maandumise” mudelit lisaks projekti partneritele ka paljud teised inkubaatorid ja teaduspargid Euroopas ja USA-s. Kindlasti toob see rohkem teadmistepõhiseid ettevõtteid Eestisse ja võimendab meie ettevõtete eksporti välisriikidesse. Tänu „pehme maandumise” mudelile on Tehnopoli kaudu Eesti turule sisenenud neli tehnoloogiaettevõtet,” ütles projekti juhtivpartneri Tallinna Teaduspark Tehnopoli äriarendusteenuste juht Külle Tärnov.   

SMEDGE projekti finantseeris Euroopa Regionaalarengu Fond.
Projekti Eesti koordinaator on Tehnopol www.tehnopol.ee