PESA 1. lend lõpetab rändnäitusega

19. juuni, 2012

MOOI_218. juunil lõpetas esimene lend Loov Eesti virtuaalses tootearendusprogrammis PESA osalenuid aastase koolitusprogrammi. Valminud  tooteid esitletakse näitustel Tallinnas, Tartus, Viljandis ja Pärnus. Kandideerimine 2012. aasta tootearendusprogrammi on avatud 5. septembrini.


PESAs valminud toodete hulgast võib leida nii nupuka lahendusega mööblit, ilusaid ja praktilisi rõivakollektsioone, kvaliteetse disainiga aksessuaare kui ka arendavaid mänge.

Loov Eesti algatatud PESA aastane virtuaalne koolitusprogramm toetab alustavat ettevõtjat tootearenduse, turunduse, äriplaani koostamise, finatseerimise planeerimise ning strateegilise juhtimise valdkonnas. Programmi on koostanud professionaalsed koolitajad, nõu annavad personaalsed mentorid ning kaasatakse valdkonna eksperte.

„PESA on täna ainus tootearendusele suunatud virtuaalne programm. Ettevõtmise eesmärgiks on aidata loomettevõtjatel efektiivsemalt valmistoote ja ärimudeli ning müügikanaliteni jõuda, mis on valdkonna ettevõtjate suurim probleem. Meie koolitajate kvaliteet ning programmi virtuaalne formaat lubab  tootaerendustuge saada olenemata asukohast,“ rääkis Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet. Esimese lennu seas on ettevõtjaid nii Võrumaalt, Avinurmest kui Tartust ja Viljandist.

stella_kotidEttevõtjate sõnul on PESA programmis osalemine aidanud eelkõige tootearenduse ning ettevõtluse osas, mis loovinimese jaoks on tihtipeale suurim väljakutse. „Olen saanud kasulikku tagasisidet, kuidas panna oskuslikult praktikasse seni koolitustelt omandatud teoreetilised teadmised. PESA projekt võimaldab mul enne esikollektsiooniga turule tulemist koos tegutsevate professionaalidega läbi mõelda  äri alustalad. Iganädalane kodutöö esitamine distsiplineerib ja aitab etapiviisiliselt oma eesmärgile lähemale jõuda,“ rääkis peagi esikkollektsiooni esitlev nahakunstnik Stella Soomlais.

PESA projektid 2012. aastal olid järgmised: Arteljee vihmamantlid, Stella Soomlais Design, LooPuu, Deko Disain, Radis, Contact, Khis, Karl Disain, Iizi, Landeco, Kooreürask, ULAELU, Funktsionaalne puittoode Avinurme Elulaadikeskusest, Pipik, MOOI, Raamatuhoidja, Thermos ja EWG-Tech.

Loe projektide kirjeldusi PESA veebist või lae alla KATALOOG

Täname koolitajaid Anu-Mall Naaritsat, Martin Pärna, Indrek Maripuud, Maire Otsust, Ivar Lukka ja kõiki teisi, kes oma teadmisi ja kogemusi jagasid.

PESA projektide õnnestumisele aitasid kaasa vabatahtlikud managerid: Tiina Liitmäe, Irina Talviste, Inga Kalvist ja Margo Allik

Rändnäitus saab avapaugu Tallinnast, Eesti Disaini Majast (Kalasadama 8) ja on külastajatele avatud 19. juunist – 1. juulini.

9.-22. juulil Pärnumaa Külastuskeskuses (Uus 4)
25. juuli – 8. august Viljandi Kultuuriakadeemias
(Posti 1)
3.-16. september Tartu Loomemajanduskeskuses
(Kalevi 13)

Avaldusi 2012. sügisel algavasse PESA tooteareendusprogrammi võtame vastu 5. septembrini 2012.
Oled oodatud, kui Sul on hea tooteidee – PESAs aitame Sind nii tootearenduse, -disaini, turunduse kui strateegilise juhtimise korraldamisega.
Avalduse blanketi leiad PESA kodust
http://pesa.looveesti.ee/
Pane ennast proovile ja saada avaldus aadressile mariliis@looveesti.ee!