PESA mentorite rivi täienes

09. oktoober, 2012

Loov Eesti algatatud virtuaalse tootearenduskeskkonna PESA mentorite rivi on projektimeeskondade rõõmuks sel aastal varasemast veelgi väärikam.

Loov Eesti algatatud tootearendusprogramm PESA alustab teise koolitusperioodiga, pakkudes nõustamist nii tootearenduse, turunduse, disaini kui ka ärikorralduse valdkonnas. Uusi tooteprojekte võeti vastu 16. Sama arv projekte lõpetas edukalt kevadel esimese PESA lennu.

Projektimeeskondadele pakuvad tuge personaalsed vabatahtlikud mentorid Tiina Liitmäe, Margo Allik, Inga Kalvik ja Irina Talviste, kes jätkavad oma missiooni juba teist hooaega. Uute mentoritena on PESA programmiga liitunud  Elen Eva Maria Arike, Aavo Kokk ja Maarja Pehk.

Irina Talviste sõnul pakkus programm enam, kui ta oskas oodata. “Isiklikult pidasin väga oluliseks oma projektide meeskonnaliikmetega usaldusliku kontakti saavutamist.  Tundub, et see eesmärk sai täidetud. Läbi selle suutsin ma enam mõista loomeinimesi ning oma ärilisi kogemusi neile arusaadavamini selgitada. Aastaid ärivaldkonnas tegutsejana näitas koostöö nendega, et pidev areng on meie elus väga oluline,” tõi Talviste välja kogemusest saadud õppetunnid.

PESA tootearendusprogrammi juhendavad tuntud koolitajad Anu-Mall Naarits (Eesti Marketingi Instituut), Indrek Maripuu (Arendussahtel) ja Sixten Heidmets (EKA).

Uute projektide hulgas on näiteks lemmiklooma toidunõud, disainrulad, tekstiil, valgustid, kardinad, jalanõud ning ka sotsiaalse mõõtmega projekt.
PESA projektid 2012: Nutikas Eesti Asi, E. Srauss, Projekt 0,72, Suzani, KAALdisain, MAKU, Kiriline, Rulasõit on Ajavõit, Kontuur, DePeDi, Goldmerk, Wilderness Dreams, k00d.ee ja Ene Raud.