PESA rändnäitus jõudis Pärnusse

08. juuli, 2013

1013779 10151711202689399 1243125487 nEsmaspäeval, 8. juulil avati Pärnu Külastuskeskuses (Uus tn 4) Loov Eesti virtuaalse tootearendusprogrammi PESA teise lennu toodete näitus. Näitus jääb avatuks 21. juulini. Olete teretulnud!

“Eestis arendatakse massiliselt mobiilseid rakendusi ning uute innovaatiliste tootearenduse start-up’ide toetamine on jäänud tagaplaanile. Meil on hea meel, et Loov Eesti virtuaalsest tootearendusprogrammist PESA on võrsunud taas 12 põnevat tooteprojekti. Lõpetajate loominguga saab suve jooksul Pärnus, Viljandis ja Tartus. Loodame, et näitus on inspreeriv ning innustab teisigi loojaid oma ideid teoks tegema,” rääkis Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

Loov Eesti algatatud PESA aastane virtuaalne koolitusprogramm toetab alustavat ettevõtjat tootearenduse, turunduse, äriplaani koostamise, finantseerimise planeerimise ning strateegilise juhtimise valdkonnas. Programmi on koostanud professionaalsed koolitajad, nõu annavad personaalsed mentorid ning kaasatakse valdkonna eksperte.

“PESA tootearendusprogrammis osalemine on andnud mulle teadmised, kuidas oma tegevusi paremini planeerida ning efektiivsemalt ellu viia. Loomeettevõte vajab minu arvates veidi erinevat lähenemist traditsioonilise ettevõttega võrreldes,” ütles portselannõude sarja ”Linnupette” looja Ene Raud.

Juba 20 aastat Avinurmes puidutooteid valmistava ettevõtte E.Strauss esindaja Eveli Toomingu sõnul on programmi tugev külg asjaolu, et PESA kaudu saab maal tegutsev ettevõte aimu sellest, mis pealinnas toimub. ”Virtuaalne programm annab võimaluse tegeleda loenguga endale sobival ajal ja on igas mõttes ratsionaalsem,” lisas Eveli.

PESA teise lennu hulgas on disainmööblit, lauanõusid, lauamänge, kardinaid, voodipesu, jalanõusid jt. Üks projektidest on sotsiaalne ettevõte, kus paberkottide valmistamisel kasutatakse erivajadustega tööjõu abi.

PESA projektid 2013. aastal olid järgmised: k00d.ee, Linnupette Lusikad, Wilderness Dreams, Goldmerk, MAKU, Kiriline, KAAL Disain, Projekt 0.72, E. Strauss, Nutikas Eesti Asi, Kontuur, Suzani.

Edasi on võimalik näitust näha:

Viljandi Kultuuriakadeemias (Posti 1) 24. juulist 07. augustini

Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 17) 15. augustist 30. augustini

Avaldusi 2012. algavasse PESA programmi võtame vastu 6. septembrini aadressil mariliis@looveesti.ee

http://pesa.looveesti.ee/