PÖFF ja Industry@Tallinn & Baltic Event panustavad ka teleproduktsiooni arendusele piirkonnas

30. oktoober, 2018

Esmakordselt PÖFFi ja Industry@Tallinn & Baltic Event raames toimub visuaalmeedia arendusprogramm TV Beats, mis on korraldatud Narva Loomeinkubaatori OBJEKT poolt, eesmärgiga arendada teletööstuse ökosüsteemi Baltimaade regioonis.

TV Beats programmi raames, mis alustab ideelaboritega 7. novembril Narvas ja 8.novembril Tallinnas, kohtuvad filmitegijad, teleprodutsendid ja teised visuaalmeedia valdkonna spetsialistid, et kogenud mentorite juhendamisel avastada uudseid formaate ja tehnoloogiaid, luua uuenduslike ideede kontseptsioone ja ärimudeleid ning arendada valdkonnasisest võrgustikku.

Ideelaboritele järgneb arendusmaraton ehk hackaton, mis toimub 16-18.novembril Narvas (Kreenholmis) ning selle jaoks on korraldajad valinud alljärgnevad valdkonnad, kus tahetakse leida värskeid ideid: teleproduktsion, vlogging, virtuaal- ja liitreaalsus (VR/AR), visuaalefektid, animatsioon. Hackaton’i järel avaneb parimatel meeskondadel võimalus osaleda eelkiirendis ning 24.jaanuaril 2019 esitada oma demo potentsiaalsetele investoritele @sTARTUpday üritusel.

TV Beats programmi korraldatakse koostöös Euroopa kogenuma B2B ärikiirendiga Startup Wise Guys. “Omades suurt häkatoni läbiviimise kogemust, usume, et peale idee formuleerimist on vajalik sellega koheselt edasi töötada. Sellisel juhul on ülimalt oluline toetava programmi olemasolu, millega liitudes saab professionaalsete menorite abiga anda oma ideele suurema hoogu. Sellega tegeletakse ärikiirendis.” – ütleb Farid Singh, Startup Wise Guys programmijuht.

Rääkides korraldajate ootustest, Narva Loomeinkubaatori OBJEKT tegevjuht Jana Pavlenkova ütles: „Me ootame programmi antud valdkonnas juba aktiivselt tegutsevaid inimesi, kuid ka neid, kes teevad alles oma esimesed sammud visuaalmeedia ja teletööstuse alal ning vajavad professionaalset tõuget. Lisaks annab just TV BEATSis osalemine võimaluse luua uusi tutvusi teletööstuse valdkonnas ja saada osa PÖFFi võrgustikust.”

Lisaks arendusprogrammile saavad osalejad võimalust osa võtta 23. novembril 2018 toimuval TV BEATS Forumist, kus väärtuslike kogemusi jagamas maailma taseme teleprodutsendid Suurbritaaniast, Soomest, Venemaalt ja Ameerika Ühendriikidest.

„TV Beats ehk telesarjadele pühendunud progrogrammi eesmärk on esile tõsta üha enam hägustuvaid piire väikese ja suure ekraani vahel. Arendusprogramm ja forum panustavad kohapealse vastava kompetentsi kasvule ning Eesti võiks saada tulevikus teleseriaalide ja teiste formaatide koostootmise kohaks.” – avalikustas kaugemad plaanid PÖFF festivali juht Tiina Lokk.

Rohkem infot programmist on kättesaadav siit.

Foto: Kuvatõmmis objekt.is veebilehelt.