PÖFF tutvustas tänavust festivalikava ning avas piletimüügi

08. november, 2013
mandakad“Sel aastal on programmis rekordarv esilinastusi, nende seas ka maailma- ja rahvusvahelisi filmide esmanäitamisi. Esilinastused meie festivalil pole olnud eesmärk omaette, kuid fakt, et nende arv suureneb, annab tunnistust filmitegijate usaldusest PÖFFi vastu,” rääkis festivali direktor Tiina Lokk.

 
Järjekorras juba 17. PÖFF toob üheskoos alafestivalidega vaatajate ette 270 täispikka filmi 66 eri riigist.
Võistlusprogrammis EurAsia pürgivad 10 000 euro suurusele peaauhinnale ka Eesti filmitegijad – äsja Eesti kinolinadele jõudnud Zaza Urushadze „Mandariinid“ ning juba publikumenu nautinud Hardi Volmeri „Elavad pildid“.
Festivali fookuses on rahvusvahelise filmimaailma jaoks eksootiline Armeenia film oma noorte ja lootustandvate tähtedega ja Kanada kino. PÖFFil tuleb näitamisele ka 24 võõrkeelse Oscari auhinnale kandideerivat filmi ning rohkelt Euroopa festivalidel tähelepanu pälvinud linateoseid. 

Tridensi Läänemere- ja Põhjamaade debüütfilmide võistlusprogrammis Eesti-Soome koostöös valminud Mait Laasi muusikaline nukufilm „Lisa Limone ja Maroc Orange: “Tormakas armulugu“.

 
PÖFFi ei püsi vaid kinosaalides. Näiteks leiab 28. novembril Nokia kontserdimajas PÖFFi ja vastlahkunud Adolf Käisi viimase ühisprojektina aset Nino Rota filmimuusika kontsert.
PÖFFi põhiprogrammi piletite eelmüük algab 8. novembril 2013 PÖFFi info- ja piletikeskustes Tallinnas Solarise keskuses ja Coca-Cola Plazas, Tartu Kaubamajas ning kõikides Piletilevi müügikohtades üle Eesti ja internetis aadressil www.piletilevi.ee. PÖFFi passe ja alafestivalide pileteid saab endale soetada juba alates 5. novembrist.
 
Põhjamaade suurim filmisündmus, Tallinna Pimedate Ööde Filmifestival toimub 15. novembrist 1. detsembrini. Festivali korraldab MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival. Hooaja peasponsor on Nordea pank.
Festivalikava leiab aadressilt www.poff.ee