Põhja-Balti koostöötoetuste teabepäevad Narvas, Pärnus ja Valgas

27. jaanuar, 2014

nordenPõhjamaade Ministrite Nõukogu (PMN) esindus Eestis kutsub kõiki avaliku sektori töötajaid, MTÜ-des ja kultuuri valdkonnas tegutsevaid inimesi teabepäevadele Narvas, Pärnus ja Valgas. PMNi nõunikud tutvustavad Põhjamaade ja Balti riikide koostöötoetusi ning kõigil huvilistel on võimalik otse nõunikelt toetuste kohta küsida.

 Narva teabepäev toimub 28. jaanuaril, Pärnus 31. jaanuaril ja Valgas 4. veebruaril. Uuri lähemalt meie sündmuste kalendrist.

PMNi toetuste laiem eesmärk on soodustada Põhjamaade ja Balti riikide koostööd, et ühtlustada piirkonna arengut ning tugevdada ühist konkurentsivõimet maailmas. Toetused katavad eelkõige reisi- ja majutuskulud ning päevaraha. Täpsemalt saab erinevate toetusvõimalustega tutvuda siin.

Teabepäevade sissejuhatuseks allkirjastavad PMNi Eesti esindus ja Narva Linnavalitsus, Pärnu Maavalitsus ja Valga Maavalitsus aastase koostööleppe. “Soovime kaasata koostöösse Põhjalaga kõiki Eesti piirkondi,” selgitab PMNi Eesti esinduse direktor Berth Sundström.

Põhjamaade valitsused otsustasid luua PMNi koostöö tugevdamiseks ja tõhustamiseks 1971. aastal. PMNi esindus Eestis avas uksed juba 1991. aasta kevadel. Kui algusaastail kirjeldas Eesti ja Põhjamaade koostööd pigem ühesuunaline abi saamine ja andmine, siis nüüdseks on tegu võrdse partnerlusega, nagu seisab ka sellest aastast uuenenud PMNi ja Balti riikide koostöösuunistes.

PMNi Eesti esindus aitab ellu viia projekte, mis toetuvad Põhjamaade väärtustele ja prioriteetidele, kus leidub ühiseid huve Eestiga. Tegevusvaldkondadeks on roheline majandus, loomemajandus, heaoluühiskond (nt inimkaubanduse vastane võitlus, sooline võrdõiguslikkus), teadus ja innovatsioon ning kultuur.