Põltsamaal avatakse Eesti suurim vabaõhugalerii

22. juuni, 2011

 

t_LAPITEKK2004_073XVI Üle-Eestilised Käsitööpäevadel on erilise tähelepanu sel aastal saanud lapitööna valminud esemed, mis toovad Põltsamaale sadu käsitööhuvilisi nii Eestist kui ka naaberriikidest. MTÜ Käsiteokoda korraldab koostöös Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu, Põltsamaa Linnavalitsuse, Eesti Lapitöö Seltsi ja paljude Põltsamaal tegutsevate ettevõtetega  suurejoonelise linna ehtimise – vabaõhugalerii.

Ajavahemikul 21. – 26.juuni 2011 on terves linnas kaunistatud 31. asutuse vaateaknad – mis on erakordne vaatepilt! Üle linna erinevates näituse kohtades on üles seatud 18 käsitöönäitust erinevatelt Eesti meistritelt.

Üle-Eestiliste käsitööpäevadega samal ajal toimub ka Põltsamaa Lossipäev, mille raames korraldatakse Käsitöölaata “ Ehe ja eestimaine”. Käsitöölaat alustab 25.juunil kell 9.00, kus müüakse käsitööd ja pakutakse Eestile omast toitu. Toimuvad erinevad töötoad, kus osalejad saavad valmistada ehte-aastale kohaselt tekstiilist ja lapitehnikas ehteid ning tutvuda uute nippidega lapitöös.

Kell 12.00 saab ise osaleda või kaasa elada Lossijooksust osavõtjatele.
Kell 14.00 alustab pealaval lapirõivaste suur moedemonstratsioon, kus tuuakse vaatajateni igapäeva rõivastust ja ka mitmeid auhindu võitnud õhtutualette.

Lossipäeval toimub Põltsamaa lossihoovis palju huvitavat, mida tasub ise järele proovida ja kogeda. Kuulutatakse välja parim kaupleja, toimub köievedu üle jõe, kus võitja meeskond jääb kuivana kaldale. Pakutakse erinevat kultuuriprogrammi – rahvamuusika, tants- nii kohalikelt noortelt kui ka Põltsamaa sõpruslinnast Läti Vabariigist Skrundast.

Õhtul toimub rahvapidu ansamblitega “Ummamuudu” ja “Nukker Kukeke”. Õhtu lõpetab Tuleshow Põltsamaa jõel.
Käsitööpäevad lõpetab 26.juuni.2011.a Põltsamaa Kultuurikeskuses toimuv Jõgevamaa II Käsitöökonverents “Lapitöö- kunst või käsitöö?” Ettekanded püüavad selgust tuua käsitöö ja kunsti piiridest.

Täpsem lossipäeva ja käsitööpäevade informatsioon: www.teokoda.ee