ESA sõlmis soft-landing koostöölepingud kolme välispartneriga

08. veebruar, 2011

altEttevõtluse Toetamise ja Krediidi Haldamise Sihtasutus (ESA) sõlmis jaanuaris Central Baltic Interreg IVA projekt SMEDGE raames soft-landing teenuslepingud kolme välispartneriga, kelleks on Läti Tehnoloogiakeskus, Humak Teaduspark ning Aalto Start-Up Center.

Sõlmitud n-ö pehme maandumise teenuslepingute raames pakutakse ESA ettevõtetele sihtriigis tasuta esmaseid turukonsultatsioone, tehakse partnerotsinguid, korraldatakse kontaktüritusi ja antakse kasutada koosolekuruume.

Soft-landing teenused lihtsustavad ning kiirendavad oluliselt meie ettevõtete sisenemist välisturgudele, sest neid nõustavad ja toetavad kohalikud mentorid“, sõnas teenuste üks väljatöötajatest, Ülemiste ettevõtlusinkubaatori juhataja Mart Brauer. „Tänase päeva seisuga on kolm meie ettevõtet laienemas Soome turule ja üks Rootsi, mis annab kinnitust teenuste selgest ning mõõdetavast kasutegurist ESA poolt inkubeeritavatele ettevõtetele“.

Central Baltic Interreg IVA projekt SMEDGE partnerid on Ettevõtluse Toetamise ja Krediidi Haldamise Sihtasutus (Eesti), Tallinna Teaduspark Tehnopol (Eesti), Mjärdevi Teaduspark (Rootsi), Humak Teaduspark (Soome), Läti Tehnoloogiakeskus (Läti) ja Aalto Start-Up Center (Soome).

SMEDGE projekti finantseerib Euroopa Regionaalarengu Fond.

Ettevõtluse Toetamise ja Krediidi Haldamise Sihtasutus (ESA) on Tallinna linna ettevõtluse tugistruktuur, mis osutab alustavatele ettevõtjatele ärialustus-, äriarendus- ja äriruumiteenuseid. Tallinnas on kolm ESA ettevõtlusinkubaatorit: Ülemiste ettevõtlusinkubaator (al. 2003), Kopli ettevõtlusinkubaator (al. 2004) ja Loomeinkubaator (al. 2009) .