Projekt 8:TOOL jõuab Stockholmi mööblimessilt galeriisse Noorus

04. märts, 2013

Screen Shot 2013-03-04 at 2.07.57 PMTeisipäeval, 5. märtsil kell 17 galeriis Noorus avatav näitus ÕPPEREIS on vahepeatus liikumisel Stockholmist Londonisse – tudengite koostööprojekt 8:TOOL on tagasi jõudnud Stockholmi Mööblimessi noorte disainerite ja disainikoolide alalt Greenhouse´i paviljonis ning valmistub osalema septembris Londoni Disainifestivali raames korraldataval üritusel Tent London.

 

ÕPPEREIS pakub võimaluse süveneda erinevate autorite loodud disainiobjektidesse – esimese ja teise kursuse tudengite disainitud väikevormide ja taburettide funktsionaalsed vormimängud kõrvuti telgedel kootud sisustustekstiilidega loovad tootekooslusi interjööriobjektidest. Näituse keskmeks on aga Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) tekstiili- ja mööbliosakonna 3. ja 4. kursuse tudengite ühisprojekt 8:TOOL, mille esmaesitlus toimus Stockholmi Mööbli- ja sisustusmessil veebruaris 2013.

Näituse eesmärk on näidata teekonda, mille tudeng läbib nelja aasta jooksul – kuidas muutub ülesannete keerukuse aste ning millise tulemuseni enne lõputöö tegema asumist jõutakse. Mitmete autorite puhul on võimalik jälgida ka disainerikäekirja arengut või muutumist – paljud ekspositsioonis olevad tööd on projektis 8:TOOL osalenud tudengite looming.

TKK tekstiili- ja mööbliosakonnal on pikaajaline koostöökogemus tänu rahvusvahelisele messiprojektile – Stockholmi Mööblimessi Greenhouse´i paviljonis on esinetud juba neljal korral. Siin muutub ÕPPEREIS läbi õpingute reaalseks reisiks, Stockholmi messil oma tooteid esitlemas on igal aastal käinud ligi 20 tekstiili- ja mööbliosakonna tudengit. Nii saadakse hindamatuid kogemusi ning tekib võrdlus rahvusvaheliste disainikoolide ja noorte disaineritega.

2013. aastal Stockholmis esitletud projekti 8:TOOL väljakutseks oli kasutada mööblidisainis digitaalsetel žakaartelgedel TC-1 kootud kangalahendusi – tiimidena töötanud tudengite disainiloominguna valmis 8 tooliprototüüpi. Projekt 8:TOOL pälvis Stockholmi Mööblimessil rahvusvahelist tähelepanu ning sai kutse osaleda septembris Londoni Disainifestivali raames toimuval üritusel Tent London.

Näituse osalevad: Birgit Uibo, Eva-Liisa Kubinyi, Helen Teigar, Hannes Kivits, Hertta Võido, Ilona Ait, Jaanus Paaver, Kadri Nutt, Kairi Lentsius, Kaisi Rosin, Kersti Teenu, Kristjan Allik, Leelo Moor, Liis Saare, Liis Somelar, Maarja Leola, Mari Kõrgesaar, Maria Kukk, Maria Kuusik, Mihkel Mölder, Rainer Klement, Reela Nigul, Riin Kivisild, Sarah Kopli, Therese Sild.

Töid on juhendanud: Aet Ollisaar, Jaak Roosi, Katrin Trumm, Monika Järg, Riho Tiivel, Veinika Västrik, Vello Laanemaa

Näituse kujundus: Kadri Nutt, Kaisi Rosin, Reela Nigul

Projekti 8:TOOL toetab Eesti Kultuurkapital.

Näitus ÕPPEREIS on avatud kuni 23. märtsini.

Galerii Noorus asub Tartus, Riia 11. Galerii on avatud T-L kell 11-18. Näituse külastamine on tasuta.