PROJEKT

29. märts, 2016

PROJEKT on näitus, mis tutvustab Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna ja mööbliosakonna üliõpilaste projektide tulemusi – näha saab nii erialadevahelisi koostööprojekte, kaitstud lõputöid kui kursusetöödena valminud prototüüpe.

Näituse pealkiri „projekt“ on tänaseks igapäevakasutusse jõudnud ja pigem üleekspluateeritud sõna, mis tuleneb ladinakeelsest sõnast projectum. Sõna algne tähendus viitab algpunktist eesmärgi poole liikumisele – seega üldisemas mõttes ka teekonnale, mille üliõpilased kõrgkoolis õppides läbivad, konkreetsemalt aga iga eseme loomise protsessile. Esmalt pigem arhitektide poolt kasutatav ja objekti valmimisele eelnenud tööjoonist tähendanud erialamõiste on tänaseks saanud üldisema tähenduse ning on kasutusel mistahes kindla eesmärgiga ühekordse ettevõtmise puhul, mille ressursid on piiratud. Üliõpilaste tööd on valminud just sellistel tingimustel – piiratud on nii aeg, kulud kui lähteülesandest tulenevalt sageli ka tehnoloogia. Prototüübid on valminud uusi oskusi õppides, kuid samas iseenesestmõistetavalt ka kasutaja ootusi silmas pidades. Näitusevalikus leidub ka kaasaegse tekstiilikunsti projektides valminud töid.
Mitmed prototüübid on tänaseks jõudnud juba väikeseeriatoodanguni, kuid leidub ka unikaaltooteid, mis ootavad veel oma võimalust. Väljapanekus leidub nii praktilise kasutusväärtusega disainilahendusi kui ideeprojekte. Näituseruumis loodud kooslused pakuvad ideid ruumilahendusteks. Terviklahendusena tutvustatakse kahe osakonna koostööprojekti RE-studio, milles osalenud üliõpilased otsisid jätkusuutlikke lahendusi sisekujunduses ja tõid fookusesse ressursside kasutamise teema üldisemalt.

Projektides on osalenud: Kreeta Aidla, Helmi Arrak, Priit Aru, Justin Collie, Veronika Dvorská, Kätlin Eskla, Kristiina Feldmann, Kadri Hiibus, Mari Hinn, Asso Hint, Victoria Holef, Aadi Jürmann, Mariann Kalder, Liisa Kanemägi, Kristo Kaseorg, Mari-Triin Kirs, Kirsika Kolga, Kaisa Krusenberg, Eva Liisa Kubinyi, Kerli Kurikka, Kaarel Kõrv, Maarja Linsi, Liisa Mahlapuu, Mihkel Mölder, Reela Nigul, Sirli Niinpalu, Merle Nisuma, Siiri Nool, Ingrid Olesk, Priscilia Van der Plassche, Mariisa Põld, Juula Pärdi, Liis Savikov, Belliisi Seenemaa, Therese Sild, Silvia-Sigrid Sillaots, Epp Marta Tarvis, Kersti Teenu, Teele Tenso, Liina Tiidor, Marta Tuulberg, Ilja Uhlinov, Birgit Uibo, Henri Viljarand, Hertta Võido

Projekte on juhendanud Kristina Allik, Keret Altpere, Eva Jakovits, Liina Kool, Aet Ollisaar, Jaanus Paaver, Kadi Pajupuu, Triinu Pungits, Marju Roos, Jaak Roosi, Helen Sirp, Stella Soomlais, Maarja Tamjärv, Riho Tiivel, Vibeke Vestby, Veinika Västrik

Vana-Võromaa Kultuurikoda
Katariina allee 11, Võru
Avatud K-P 10.00- 18.00

Näitus PROJEKT on avatud 30. märts- 24. aprill.