Rahvahääletus: Kes on sinu lemmik kunstnik?

15. detsember, 2015
Unikaalne moodi ja kunsti ühendav start-up veebiplatvorm Wear-Arts on koostöös Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse, Eesti Maalikunstnike Liidu ja Eesti Vabagraafikute Ühendusega kutsunud ellu rahvahääletuse “Kes on Sinu lemmik kunstnik?”.
“Hääletusega soovime tutvustada andekaid Eesti kunstnikke ja tuua rohkem postiivset tähelepanu nende loomingule laiema auditooriumi seas. Palume hääletada oma nelja lemmiku poolt vastavalt partnerorganisatsioonide soovitustele, kelle seast leiab näiteks Merike Estna, Kaido Ole, Marko Mäetamme või August Künnapu. Juhul kui sinu lemmikud nimekirjas eraldi välja toodud ei ole, on sul siiski võimalus oma lemmikutest meile märku anda,” tutvustab kunstiplatvormi Wear-Arts idee autor Mari Martin hääletuse tagamaid.

Kõige rohkem hääli kogunud kunstnikel on võimalus osaleda järgmise aasta veebruaris aset leidval Kunstikuu näitusel, kus 10 kohalikku moedisainerit kombineerivad oma loomingusse 10 kohaliku kunstniku tööd.

Hääletada on võimalik virtuaalselt aadressil www.toetakunsti.ee või hääletuspunktides Viru KeskusesSolaris KeskusesStockmanni Kaubamajas (3. korrusel), Eesti Kunstiakadeemias (Estonia pst. 7), Norde CentrumisViimsi KaubanduskeskusesTelliskivi Loomelinnakus ja Tallinn Dollsi stuudios (Tatari 64 IV korrus).
Rahvahääletusel osalenute vahel loositakse välja Wear-Artsi kinkekaarte, mis lubavad sul kombineerida oma lemmik kunstniku tööd endale meelepärase rõivaesemega. Hääletus kestab aasta lõpuni ja tulemused tehakse teatavaks jaanuari alguses.
Rahvahääletuse algataja on start-up kunstiplatvorm Wear-Arts, mille eesmärk on toetada kohaliku kunsti levikut meil ja mujal ning aidata kaasa autoriõiguste õiglasele kasutamisele.