Sadolin kunstipreemia 2017

08. jaanuar, 2018

Sadolin kunstipreemia suurusega 5000 eurot antakse võitjale üle pidulikul tseremoonial 18. jaanuaril algusega kell 17:00 Maarjamäe ajalookeskuses asuvas Tallihoones. Sadolin kunstipreemia on vanim erakapitalil väljaantav kunstipreemia Eestis, millega alustati juba 1996. aastal. Kunstipreemia lähtub ideest “Värv kui kunst”.

Akzo Nobel Baltics AS eesmärgiks on tunnustada kunsti avaliku ruumi loomuliku osana. Kunstipreemia tunnustab sealjuures ennekõike kunstnikku kui loovat mõtlejat ja ühiskonna rikastajat. Lisaks rahalisele preemiale aitab ettevõte kunstnikel oma loomingut esitleda läbi ainulaadse Sadolin kunstikalendri.

2017. aasta Sadolin kunstipreemiale nomineeriti viimase hooaja loomingu põhjal kuus teost:

Angela Maasalu / „Kodu II“ / segatehnika. Nominendi esitas Tartu Kunstimuuseum (Tartmus)

Liisi Eelmaa / „Kopeerida püüdlust“ / foto. Nominendi esitas Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum

Danel Kahar / „Padi räägib“ / akrüül soomepapil. Nominendi esitas Eesti Kunstnike Liit

Holger Loodus / „Torm“ / maal ja filmikaadrid näituselt „Teekond maailma lõppu“. Nominendi esitas Tallinna Kunstihoone

Eva Mustonen / „Samba!“ / installatsioon. Nominendi esitas Eesti Kunstimuuseum

Mart Vainre / „Iseend teadvustanud pintslitõmme“ / õlivärv lõuendil. Nominendi esitas kunstiajakiri KUNST.EE

Akzo Nobel Baltics AS omab vanimat ja tähelepanuväärsemat ettevõttele kuuluvat kunstikollektsiooni Eestis, millele pandi alus 1990. aastal. Kunstikogu on eksponeeritud Tallinna administratiivhoones ja Rapla tootmiskompleksis.

2017. aastal esitleti kollektsiooni Mikkeli muuseumi näitusel „30 värvilist aastat. Sadolin kunstikogu“, kus oli väljas suurem osa ligi 60 teosest hõlmavast kollektsioonist. Akzo Nobel Baltics AS on Kumu kunstimuuseumi ja Tallinna Kunstihoone pikaajaline toetaja.

Eesti kunsti toetamine on üks tähtis Akzo Nobel Baltics AS identiteedi osa ning ajatu väärtus, mis ühendab kõiki töötajaid ning ettevõttega seotud inimesi.

Pilt: Kuvatõmmis videost “30 värvilist aastat Sadolin Kunstikogu”, mis on leitav SIIT.