SÄSI näitus veedab juulikuu Coca-Cola Plazas

14. juuli, 2010
Raili_Keiv_tassidAlates 9. juulist on Tallinnas Coca-Cola Plaza kino fuajees avatud Eesti Noore Disaineri auhinna SÄSI 2010 näitus. SÄSI nominentide rändnäituse eesmärk on tutvustada noorte Eesti disainerite loomingut tõstmaks teadlikkust Eesti disainist.
„Kino pole tänapäeval ainult filmivaatamise koht, vaid ka elustiilikeskus, kus lisaks kinokunstile nautida ka muud põnevat, mida kultuur pakub. Näituse avamine kinos on väga hea võimalus tutvustada Eesti noorte disainerite loomingut suurele ringile inimestele. Jalutab ju lisaks filmivaatajatele kinost igapäevaselt läbi palju linnakodanikke, kellel on samuti võimalus põnevast väljapanekust osa saada,“ rõõmustas näituse avamise üle Eesti Disainikeskuse juhataja Ruth-Helene Melioranski.

„SÄSI näituse avamine kino ruumides on väga tore sündmus – leian, et iga võimalus kaunistada meie igapäevast elukeskkonda ilusate ja isikupäraste esemete ning disainielementidega on väga teretulnud ettevõtmine. Soovime omalt poolt Eesti noortele disaineritele inspiratsiooni ka edaspidiseks – ehk sünnib mõni uus idee justnimelt mõnda filmi vaadates“, kommenteeris näituse avamist Forum Cinemas AS turundusjuht Triin Jürgens.

Eesti Noore Disaineri auhind SÄSI antakse noorele Eesti disainerile väljapaistva tootedisainialase tegevuse eest ning konkurssi eesmärgiks on Eesti tootedisaini järelkasvu kindlustamine, noorte disainerite loova ja iseseisva tegutsemise toetamine ja julgustamine ning uute loojate toomine meedia, avalikkuse ja ettevõtjate huviorbiiti.

SÄSI 2010 nominendid, kelle töödega saab näitusel tutvuda on: Aap Piho, Anna-Maria Einla, Karin Luuk, Karin Paris, Kerttu Laane, Meelis Mölder, Monika Järg, Pavel Sidorenko, Sven Sellik, Pent Talvet, Pille Tael ja Raili Keiv.

SÄSI konkursi algatas 2005. aastal MTÜ Sina, Mina ja Keegi, esimesel kolmel aastal korraldati konkurssi koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga, 2010. aastal on partneriks Eesti Disainikeskus. 

Värske juulikuu uudiskirja teisi uudiseid leiad siit.

Näitus jääb kinno 30.juulini ning on külastajatele tasuta.