Selgusid Pärnu Jääfestivali festivaliala kergkatuse arhitektuurikonkursi võidutööd

15. detsember, 2010

alt Täna, 14. detsembril valis Pärnu Jääfestivali festivaliala kergkatuse arhitektuurikonkursi žürii välja kolm võidutööd. Arhitektuurikonkursi eesmärgiks oli leida parim lahendus Pärnu Jääfestivali festivaliala kergkatusega katmiseks.

Katus loob külmal ajal ilmastikuolude eest kaitsva soojema festivalisüdame koos kontsertide ja tantsuõhtute, välikohvikute, töötubade ja müügikohtadega. Samuti on see kasutatav filmide näitamiseks ja näituste eksponeerimiseks. Peale Jääfestivali kasutatakse kergkatust Pärnu Veefestivalil Vallikäärus. Võistlusega käsitletav ala asub Pärnu kesklinnas Rüütli, Hommiku ja Pühavaimu tänaval. Jääfestival toimub 18.02-27.02.2011.

Konkursi tähtajaks, 10. detsembriks, laekus Tallinnas Olevimägi 7 asuvasse projektiruumi März 13 võistlustööd noortelt, kuni 30-aastastelt arhitektidelt ja kõik tööd tunnistati ka tingimustele vastavaks. Komisjon, mille töös osalesid Eesti Arhitektide Liidu arhitektid Peeter Pere ja Margus Maiste,  Pärnu linnaarhitekt Karri Tiigisoon,  Muinsuskaitseameti arhitektuurimälestiste peainspektor Thea Laidvere ning OÜ HelpiR/Turundustugi esindaja Piret Hallik-Sass tunnistasid konkursi kordaläinuks ning erinevaid huvitavaid lahendusi pakkuvaks. Põhjaliku arutelu tulemusel jõuti üksmeelsele otsusele anda preemiad järgnevatele töödele: JÄÄÄÄR, AJAMUUSIKA ja CAVERNA  MAGICA .

Võidutööde pingerea avalikustamine ja autorite nimesid sisaldavate ümbrike pidulik avamine toimuvad 16. detsembril

alt

2010 kell 19:00 Projektiruumis März. Arhitektuurikonkursi tööde näitus on avatud kuni käesoleva nädala neljapäevani iga päev 13:00 –

18:00.

Võistluse peakorraldaja on Pärnu linn, kaaskorraldajad Eesti Arhitektide Liit, MTÜ Loomekeskus ja OÜ HelpiR/Turundustugi.

Konkursi taust

Konkurss kuulutati välja Eesti Arhitektide Liidu poolt algatatud noore arhitekti võistluse raames.

Noore arhitekti võistlus on arhitektuursete kiirvõistluste sari noortele, kuni 30-aastastele arhitektidele ja arhitektuuritudengitele, et lihtsustada nende sisenemist erialasele tööpõllule. Viimaste aastate jooksul on tekkinud olukord, kus noortel arhitektidel on peale õpingute lõpetamist aina raskem konkureerida tööturul juba kogenud arhitektidega ja seetõttu reaalselt arhitektina tööle asuda. EAL soovib kiirvõistluste algatamise näol ja noori arhitekte kaasates leida omavalitsustes ette tulevatele päevakajalistele probleemidele kiireid ja alternatiivseid lahendeid. Võistlus on mõeldud Eesti arhitektkonna juurdekasvu loomiseks noorte arhitektide ja arhitektuuri üliõpilaste hulgast. Võistlused oleksid ka üheks vahendiks, kuidas siduda noor arhitekt EALiga.