Seni kinnisel Eesti tugevamate koolinoorte start-up’ide võistlusel saavad esmakordselt osaleda ka pealtvaatajad

05. märts, 2014

KSP 017522. märtsil toimub Tallinnas Mektory Innovatsioonikeskuses Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede konkursi ENTRUM superfinaal, kus oma start-up’ide käivitamisest ja õppetundidest räägivad 13-19 aastased koolinoored Tallinnast, Harjumaalt, Järvamaalt, Läänemaalt ja Raplamaalt, kes tegid viis kuud tagasi oma esimesed sammud ettevõtluse ja ettevõtlikkuse valdkonnas. Nelja aasta jooksul on kõigil huvilistel esmakordselt võimalus ettevõtlikele noortele kohapeal kaasa elada ja küsimusi esitada. 

SA Entrum tegevjuhi Darja Saare sõnul on tegemist kindlasti väärt elamusega, sest konkursi ajaloo jooksul, mil ENTRUM on aidanud kaasa noorte ettevõtlikkuse arendamisele, on superfinaalis valitsenud eriline noorte energia, mis paneb ka sellel osalevatel täiskasvanutel silmad särama ning annab inspiratsiooni oma unistuste elluviimiseks. „ENTRUM on eelkõige tohutu motiveeriv energia, mis mõjub paremini kui mitu motivatsioonikoolitust. Lisaks on superfinaal üritus kõigile neile, kes tahavad näha, kes noortest jõuavad 5-7 aasta pärast Eesti ärieliiti,“ rääkis Saar. 

Superfinaalis esitlevad start-up’id lühiesitluste vormis suurel laval peažürii ja pealtvaatajate ees oma IKT ja inseneeria, loomemamajanduse, sotsiaalse ettevõtluse ja teenusmajanduse valdkondadesse jaotuvate ideede elluviimise tulemusi. Peažüriil ja pealtvaatajatel on võimalus esitada küsimusi. Kohapeal korraldataval messil saab lähemalt tutvuda ka noorte loodud toodete / teenustega. 

Superfinaali tulemuste põhjal annab EV President Toomas Hendrik Ilves 7. mail 2014 üle „Eesti Ettevõtlikumad Noored 2014“ tiitli ja rahalise fondi parima teostusega idee autoritele. Võidutiimi mentor saab tiitli „Parim mentor 2014“ ja suurima finalistide arvuga koolile antakse tiitel „Ettevõtlik kool 2014“. 

Loov Eesti viib Entrumi programmis läbi oma töötuba muusikatööstuse projektide arendamiseks.

ENTRUM superfinaali piletid on saadaval Ticketpros kuni 10. märtsini soodushinnaga 4 eurot, kohapeal hinnaga 6 eurot. Kogu piletimüügi tulu läheb parima koolinoorte start-up’i rahalisse auhinnafondi. 

ENTRUM on Eesti Energia algatatud ja koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga ning Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga ellu viidav üleriigiline noorte ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm. ENTRUM on kolmeaastase rotatsiooni põhimõttel tegutsemise jooksul arendanud ettevõtlikkust rohkem kui tuhande viiesajas noores. Ida-Virumaa, Lõuna-Eesti ja Lääne-Eesti noored on programmi raames ellu toonud 346 sotsiaalse ettevõtluse, tehnoloogia, öko- ja loomemajanduse valdkonna ideed.

ENTRUM programm on pärjatud Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi konkursil 2011. aasta parimaks ettevõtluse edendajaks, Rootsi Äriauhinna 2011 konkursil parimaks sotsiaalselt vastutustundliku ettevõtluse algatuseks ja EMSL 2011. aasta konkursil parimaks kodanikuühiskonna ärisektori algatuseks, 2013. aasta ülemaailmse kaubanduskodade

Manusena leiab foto ENTRUM 2012/13 hooaja superfinaalist Pärnu Kontserdimajas. Fotol esitleb finaali jõudnud start-up “Kinu peab saama!” oma 3D kino ideed.