Soome Instituudi roll kultuurivahetuses on kasvanud

02. mai, 2014

soome instituutLoov Eesti hea koostööpartner Soome Instituut  on Soome-Eesti vaheliste kultuurisuhete arendamisel suure hoo sisse saanud. Aasta jooksul korraldatud sündmused võttis instituut  kokku mahukas aruandes.

Soome Instituudile kujunes aasta üheks olulisemaks sündmuseks  Tartu esinduse uute ruumide ettevalmistus ja kolimine. „Vastremonditud ja hea planeeringuga  ruumid kohe ülikooli kõrval on meie tegemiste vastu huvi kasvatanud ja meie külastajate arvu suurendanud,“ ütles Soome Instituudi juhataja Riita Heinamaa. Tartus asuv Soome kirjandust pakkuv raamatukogu on kogunud populaarsust ja on heaks töökohaks muuhulgas ka tõlkijatele, ka korraldatakse raamatukogus erinevaid Soomet tutvustavaid sündmusi.

Soome kirjanduse tutvustamiseks korraldati mitmeid kohtumisi kirjanikega, näitusi ja loenguid. Runoajelu festival sai uue formaadi ja tõlkijatele korraldati meistriklasse.

Soome kultuuri tutvustati muuhulgas ka 12 rändnäitusega – kokku 56 kohas üle Eesti. Populaarseimateks näitusteks kujunesid fotograaf  Tua Rahikaineni „Helsingi disaineri pilgu läbi“ ja Marimekko näitus, mida külastas koguni 23239 inimest.

Väga hästi on vastu võetud keeleõppe võimalused – soome keele õppijaile korraldati 11 töötuba, toetatakse  keeleõpetajaid ning äsja valmis võrgustiku ja infokeskkond Keelesild.ee

2014. aasta sügiseks on koostöös Tallinna linna, Soome Tööstuskunsti Liidu, selle  liikme Taiteilijat 0 ja Eesti koostööpartneritega  plaanis Tallinnas  Lasnamäel korraldada linnakunstisündmus, mis toob kindlasti elevust kohalike elanike argiellu.

Soome Instituudi aruandega saab tutvuda http://bit.ly/1jB2FrL