Soome ja Rootsi turu seminar mööbli-ja sisustus valdkonna ettevõtetele

15. november, 2018

Tartu Ärinõuandla korraldab koostöös EASi ekspordiesindajatega Soome ja Rootsi sihtturgude seminari mööbli- ja sisustustoodete tootjatele, mille eesmärk on anda osalejatele võimalus valmistada oma ettevõte ette Soome ja/ või Rootsi turgudele paremaks sisenemiseks, kuidas nimetatud riikide turgudel edukalt tegutseda. Lisaks jagatakse infot kontaktide ja koostöövõimaluste leidmise kohta.

Seminar on mõeldud nii neile ettevõtetele, kes alles planeerivad siseneda Soome/ Rootsi turule, kui ka neile, kes juba tegutsevad nimetatud turgudel ning soovivad oma tegevust laiendada.

 

SEMINARI TOIMUMISE AEG: 5.detsember 2018

TOIMUMISKOHT: SPARK Demo (Narva mnt 3), Tartu

SEMINARI PROGRAMM:

08:45                   Kogunemine, kohv, suupisted

09:00                   Avasõnad. Elo Mets, Tartu Ärinõuandla projektijuht.

09:05                  Irene Surva-Lehtonen, EAS ekspordinõunik Soomes: Kuidas siseneda edukalt Soome turule, uute koostööpartnerite, klientide leidmine, lühiülevaade Soome mööbli- ja sisustustoodete sektorist.

09:35                  Ulla Kotila, Design Social Helsinki Oy– Soome sisustusarhitekt,  räägib sisekujundusest, interjööri valdkonna trendidest, sisustusprojektidest, võimalustest Soomes. INGLISE KEELES!

10:15                  Peep Kuld On24.ee ja On24.fi kaasomanik ja nõukogu liige: Praktiline kogemuslugu – kuidas turundada Soomes – ON24.finäitel.

On24 sisustuskaubamaja loodi 2001. aastal, 2004. aastal laieneti Soome ning tänaseks on firmast saanud Eesti suurim mööblimüüja. Lisaks on Peep ka tehnoloogiafirma Cleveron AS üks asutajaid.

10:45                  Kiire sirutuspaus

10:55                  Veljo Kiigemägi, Velma Mööbel OÜ juhataja: Praktiline kogemus Soome turul tegutsemisest.

11:25                  Anna Öberg, EAS ekspordinõunik Rootsis: Kuidas siseneda edukalt Rootsi turule, uute koostööpartnerite, klientide leidmine, lühiülevaade Rootsi mööbli- ja sisustustoodete sektorist. INGLISE KEELES!

12:00                  Lõunapaus

12:45                  Priit Kerma, Floyd IFS partner: Kuidas müüa kvaliteeti.

Priidul on 24-aastane kogemus sisustusprojektide juhtimisest Eestis ja Soomes ning 5 viimast aastat ka Rootsis. Priit räägib oma ekspordikogemustest Soomes ja Rootsis, juhib tähelepanu järgimist vajavatele aspektidele ning räägib Soome ja Rootsi turu erinevustest.

13:10                  Toomas Käbin, ekspordijuht, Sarkop AS: Kuidas Sarkop alustas Rootsi turul ja mida silmas pidada suhtlemisel rootslastega.

13:30                  Arutelu ja küsimused, võrgustumine. Kohv, puuviljad.

13:45-15:15       Privaatnõustamised EASi ekspordiesindajate juures, a 15min (eelneval registreerimisel!)

 

Seminar on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine SIIN