Startis uute moebrändide eksperimentaalplatvorm “CREATIVE NARVA: United Workshops of Fashion”

17. september, 2018

11. septembril algas kandideerimistaotluste vastuvõtt uute moebrändide koolitus- ja töötubade sarja “CREATIVE NARVA: United Workshops of Fashion”, mille põhiline toimumiskoht on Narva. Sarja peamine eesmärk on tuua kokku alustavad ja juba tegutsevad moeloojad, stilistid, õmblusspetsialistid, foto- ja videograafid, kes looksid meeskonnas oma toimiva ja rahvusvaheliselt konkurentsivõimelise moebrändi.

Projekti laiem eesmärk on Narva põneva tekstiilipärandi taaselustamine läbi moetööstusel ja loomemajandust edendavate ürituste sarja käivitamise.  

Koolitus- ja töötubade sarja raames toimub ka konkurss ning parima meeskonna auhinnaks on õppereis Euroopa moepealinna Milanosse.

Koolitusplatvormi sisu ja tegevused on kokku pannud rahvusvaheliselt tunnustatud moeloojad Karl Kristian Steinberg, Ülle Pohjanheimo, Tallinna Loomeinkubaatori juht Anu Lõhmus ja Narvas baseeruva loomeinkubaatori OBJEKT eestvedaja Jana Pavlenkova. Projekti juhib Darja Saar, kes on varasem üle-eestilise ettevõtlusaktiivsusplatvormi ENTRUM algataja ja eestvedaja.

Taotlusi meeskondadelt ja üksikkandidaatidelt koolitussarjas osalemiseks on võimalik esitada kuni 23. september 2018. Sellele järgneb “Creative Narva: United Workshops of Fashion” platvormi avasessioon, kus tiimidel ja üksikosalejatel on võimalik leida täiendavalt tiimi liikmeid tegevustes osalemiseks. Kolmekuulisele inkubatsiooni-vormis intensiivkoolitusele ja selle sees toimuvale tiimide konkursile valitakse 12 tiimi. Jaanuaris 2019 selgub võidutiim, kes on suutnud luua parima “I am real” mõtteviisist inspireeritud kollektsiooni.

Osalevad meeskonnad peavad läbima seminaride ja mentorlussessioonide sarja, mida juhendavad kogenud praktikud:   rahvusvahelisel turul tuntud moeloojad Karl Kristian Steinberg ja Ülle Pohjanheimo, stilist Peter Aluuan ja USA ajakirja „Document Journal“ toimetaja Alice Lefons.

Kogu eksperimentaalse moeplatvormi inkubatsioon toimub Narvas ning see valik pole juhuslik. Konkursi autor ja eestvedaja, Londonis ja Shanghais baseeruv moekunstnik Karl Kristian Steinberg: “Olen korduvalt näinud, kuidas endistes tööstuslinnades Inglismaal tärkab uus elu kultuuri najal. See on protsess, kus on tekkinud maailma kõige olulisemad kunstiliikumised ja subkultuurid ning Narval on selles kontekstis ääretult unikaalne potentsiaal. Ma tahan olla selle tärkamisega isiklikult seotud! Endine tekstiilitööstus võib Narvas küll soiku jäänud, kuid kogemused ja noor talent on seal olemas. Seega, neid kahte ühendades on meil võimalus luua uus, energiline ja omanäoline moetööstus. Narval on oma identiteet, mis illustreerib Eesti tugeva kultuuripärandi ja käsitööoskusega rahvast, ning seda kasutades oleme konkurentsivõimelised parimate riikide seas. Mida enam me näeme kultuurimaastikku, kui ökosüsteemi, seda enam loome keskkonda, kus kõik leiavad oma niši ja aitavad luua huvitavat uut narratiivi. Eesti ei ole väike maa!”

Narva Loomeinkubaatori OBJEKT juhi Jana Pavlenkova sõnul on konkursile ja avatud seminaridele oodatud osalema Eesti ja lähiriikide moeloojad, stilistid, õmblusspetsialistid, foto- ja videograafid. “Väga loodame, et uutele moebrändidele suunatud intensiivkoolitus ja praktilised töötoad toovad Narva rahvusvahelise moehuviliste professionaalse seltskonna, tänu millele Narvast võiks saada Eesti moetööstuse pesa.” ütles Pavlenkova.

Lähemalt konkursi ja registreerimistingimustega saab tutvuda aadressil: www.creativenarva.com

Projekti elluviimist toetab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondist loomemajanduse arendamise meetme raames. Toetavad Narva Loomeinkubaator “OBJEKT”, Tallinna Loomeinkubaator, Tallinn Design House, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Narva Gate.