SUOMI DESIGN– kuulsate Soome kaubamärkide lood

18. mai, 2011

alt25. mail kell 12 toimub Põhjamaade disaini kuu Nordic Look programmi raames seminar, kus tutvustatakse tuntud Soome kaubamärkide lugusid. Seminarile on oodatud kõik loomeettevõtjad, loovisikud tudengid ja muud valdkonnast huvitatud.

Soome disain on maailmas hästi tuntud mõiste. Rahvusvaheliselt hinnatuks ja ihaldatuks on see saanud aastakümnete pikkuse sihikindla töö tulemusel. Disaini osatakse hinnata ka Soomes – soomlased peavad seda rahvusliku kultuuri ja identiteedi tähtsaks osaks.

Soome disain on eesmärgiks võtnud kvaliteedi ja jätkuvuse, mis põhineb lihtsusel, talitsetud värvide maailmal ja looduslähedusel. Soome disainile on omane praktilisus ja lihtne stiilsus, mis ühendab seda ka kaasaegse ja lihtsakoelise skandinaavia disainiga. Soome disainil ongi läbi aegade olnud tugevad sidemed teiste Põhjamaadega.

Traditsioonilise selgepiirilise disaini kõrval on toodete praktilisus, innovatiivsus ja eksperimentaalsed kontseptsioonid olnud tänapäeva soome disainerite trumpideks rahvusvahelises konkurentsis.

Miks soome disainil on nii hästi läinud maailmaareenil ja mida rahvusvaheliseks läbimurdeks vaja läheb? Disainialasel seminaril SUOMI DESIGN räägivadki Soome tuntud ettevõtete esindajad ja disainerid brändi loomisest ja disainiprotsessist, mille oluliseks osaks on oma loo jutustamine.

Kõnelejad:

  • 12-12.30 “Alvar Aalto & Kaj Franck – argipäevadisaini meistrid”, Anu Hännikäinen, tegevdirektor, iittala AS, Eesti/Soome
  • 12.30-13 “Martela, Inspiring Spaces” (Martela innustavad ruumid), Kari Leino, tootejuht, Martela Oy, Soome
  • 13-13.45 “Kalevala koru, ühine looga”, Kirsti Doukas, ehtedisainer, Kalevala Koru, Soome
  • 13.45-14.45 “Nouvelle Vague / Uus ajastu Soome moemaailmas”, Tiia Vanhatapio, moelooja, Tiia Vanhatapio, Soome
  • 15-16 ajakirjanikel võimalik kõnelejaid küsitleda

Moderaator: Ilona Gurjanova, Eesti Disainerite Liidu esinaine

Kellele? Loomeettevõtjad, loovisikud ja tudengid. Kõik huvilised.
Keel: Inglise

Aeg: 25. mai kell 12-15

Koht: Nordic Look Hopneri majas, Raekoja plats 18, Tallinn

Osavõtt: tasuta. Vajalik eelnev registreerumine, sest kohtade arv on piiratud
Kontakt: Mona-Liisa Louhisola, Soome suursaatkonna pressiesindaja, tel 6 103 319 või 51 66 538 / e-post mona-liisa.louhisola@formin.fi