Suvi ja sääsepirin saab alguse Soomaalt – sedapuhku kontserdiga

02. mai, 2013

IMGP2393Esimene Sääsepirina Alguse Kontsert toimub 1. juunil Mardu talu niidul Soomaal. Kontserdil esinevad kitarrist ja helilooja Argo Vals, Helsingis elav Soomaa juurtega folk-poppi viljelev Ramo Teder ehk Pastacas, jazzi taustaga Ajavares ning pärimusmuusika duo Kulno Malva ja Tõnis Kirsipu.

 

“Kontserdiga, mis loodetavasti saab iga-aastaseks traditsiooniks, soovime looduse kõrval esile tõsta Soomaal elavaid ja siin igapäevaselt omi asju ajavaid inimesi,” sõnas kontserdi üks korraldaja ja Mardu stuudio eestvedaja Rait Parts. “Suurte ujutuste kõrval kipuvad viimased tihti tahaplaanile jääma, ometi jagub Soomaal tegevusi ja sisu ka väljapool suurvett. Üks külakorda käiv vabaõhukontsert suure suvise sääsepirina eel aitab seda sisu ehk avada ja tasakaalu parandada.”

Sääsepirina Alguse Kontserdiks pannakse Mardu talu niidule püsti väike lava, tehakse mõned lõkked ning nauditakse head muusikat. Enne ja pärast kontserti on huvilistel võimalik avastada Soomaad kanuuretkel või varahommikusel rabamatkal, ümbruskonnas jagub ööbimisvõimalusi erinevale maitsele. Tulenevalt asukohast rahvuspargis on kontserdist osasaajate hulk piiratud, mistõttu on soovitav pilet ära osta eelmüügist.

Muusika kõrvale pakutakse külalistele suupisteid ja keelekastet, mis valminud kohalikust toorainest lugu pidavate kokkade abiga. Kunagi traagiliselt hukkunud Mardu peremehe kasutütre nime kandva pop-up kohvik Magda külaliskokkadena toimetavad Ann Ideon ja Maigi Loite.

Sääsepirina Alguse Kontserdi seekordse toimumiskoha Mardu talu suurde aita on kavas rajada 2015. aastaks avatud stuudiona tegutsev loomekeskus, kuhu kunsti ja käsitöömeistrid on oodatud oma ideid teostama ja eksponeerima. Ideede kohtumispaigana tundub linnadest eemal asuv vaikne nurgake õige kohana ja sestap on Mardu stuudio eesmärk pakkuda erinevate erialade meistritele koostöötamise pinda. Häid ideid on Soomaa serva pealt laia ilma kantud ennegi – siitkandist on pärit Johan Köler ja August Pulst, otsapidi ka Koidula ja Tammsaare, tänasest Vilsandi saarevahist rääkimata.

Kontserti on plaanis korraldada külakorda, järgmistel aastatel on toimumiskohaks ja peakorraldajateks Tipu looduskool ja Köleri majamuuseum. Et Viljandi pole kaugel, loodetakse täiendavat abiväge ja värskeid ideid ka Viljandi kultuuriakadeemiast.

Kontserdipiletid on saadaval eelmüügis ja kontserdipäeval. Täpsem info kontserdi kodulehel http://mardu.ee/saasepirinaalgusekontsert