TajuRuum ekspordib teenuseid Saksamaale

16. aprill, 2014

lmk-logoTartu Loomemajanduskeskuses tegutseva maastikuarhitektuuribüroo TajuRuum maastikuarhitekt Edgar Kaare läks seitsmeks kuuks Saksamaale Müncheni arhitektuuribüroosse Irene Burkhardt Landschaftsarchitekten Stadtplaner, et teha seal erialast tööd ja end maastikuarhitektuuri valdkonnas täiendada. 

Edgar Kaare sõnul soovis ta leida 6–7 kuuks maastikuarhitektuuribürood, milles tegeletakse esmajoones avalike alade kujundamisega. „Pakun Saksamaale oma teenuseid ja oskusi, kuid saan end ka ise edukalt täiendada ning leida kontakte piiriülese koostöö jätkuks. Olen pikalt sellel erialal töötanud ja leian sellest koostööst palju kasulikku,“ lisas Kaare. 

Riigi valikut põhjendas Edgar Kaare maastikuarhitektuuri eriala kõrge tasemega Saksamaal. „Siin mõistetakse, et ruumikujundamisel ei saa maastikuarhitektist mööda vaadata. Erialaõpe ja tööpraktika on teineteisega läbipõimunult kasvatanud tugevad juured ning saavutanud kõrgelt hinnatud taseme. See, et rahvusvahelise maastikuarhitektuuri eriala ajakirja TOPOS toimetus asub Münchenis, on juba märk iseenesest,“ lisas Kaare. 

Täpsemalt kirjutab Edgar Kaare oma esimestest kogemustest  Münchenis  TajuRuumi blogis: http://tajuruum.wordpress.com/2014/04/08/maastikuarhitektuuri-eksport-saksamaale