Tallinna Lennujaam soetas Ajujahil finaali jõudnud tõukerattad

23. märts, 2012

ajujahtTallinn Airport GH hankis oma töötajatele pikkades koridorides kiiremini liikumiseks EASi ellu kutsutud ettevõtluskonkursi Ajujahi finaali jõudnud kolmerattalised tõukerattad Raybike’id.

Tallinn Airport GH juhatuse esimehe Tiit Kepi sõnul on lennujaama töötajad uudsed liikumisvahendid soojalt vastu võtnud – ühte kasutatakse siseruumides ning teist lennukite väljumise alal pilootide teenindamiseks. “Tänu Raybike’le saavad pikad vahemaad kiiremini läbitud ning kokkuvõttes saame pakkuda ka paremat klienditeenindust, “sõnas Kepp ning lisas, et peale testperioodi lõppu hangitakse rattaid ilmselt juurdegi.

 


Raybike’i idee autori Raino Sinisalu sõnul sobib Raybike lennujaama töötajate vajadustega, sest sellele ei pea pidevalt jalaga hoogu juurde lükkama, ratas seisab ise püsti ning juhtimiseks kasutatakse vaid ühte kätt. “Nii saab töötaja lühikese ajaga pikki vahemaid läbida ning kuna üks käsi jääb vabaks, ka näiteks raadiosaatjaga rääkida või piloodile lendamiseks vajalikke pabereid viia,” ütles Sinisalu ja lisas, et uutmoodi ratas jääb kindlasti ka turistidele silma.

Raino Sinisalu sõnul on Raybike’il eriline juhtimissüsteem, mis jääb sõites stabiilseks ning tänu turvalisusele sobib ratas Sinisalu sõnul kasutamiseks nii koolieelikutele kui ka kontsadel ärinaisele. “Lennujaamas kasutatavatele Raybike’dele paigaldasime ka väikesed korvid, kuhu vajalikud asjad sisse panna,” lisas Sinisalu.

Raybike’i vastu on huvi tundnud juba mitmed innovaatilised ettevõtted, viimased rattad läksid näiteks Skype Eesti kontorisse.

 

Raybike on üks tänavuaastase 95 000-eurose auhinnafondiga ettevõtluskonkursi Ajujaht poolfinalistidest. Ajujaht eesmärk on aidata noori talente uuenduslike ettevõtete loomisel. Konkursi ellukutsuja on EAS ja konkursi korraldamist rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest. Auhinnafondi panevad tänavu kokku Eesti edumeelsed ettevõtted ja organisatsioonid: SEB Pank, ABB, Webmedia, Skype, NASDAQ OMX, Technopolis Ülemiste, Tallinna Teaduspark Tehnopol, Briti Nõukogu, KredEx, Terviseparadiis, Heateo SA, Avision, MarkIT, Advokaadibüroo Borenius, Tallinna ja Tartu linn.

 

AS Tallinn Airport GH on AS-i Tallinna Lennujaam tütarettevõte, mille põhitegevuseks on reisijate ja õhusõidukite maapealne teenindamine.