Tallinn Music Week konverents-festivali registreerumine on avatud

15. veebruar, 2010
Tallinn Music Week peakorraldaja Helen Sildna pöördumine Eesti muusikaelu mõjutajate ja  kaasamõtlejate poole.

Kallis Eesti muusikaelu mõjutaja ja kaasamõtleja,

Leiad enda e-mailide seast selle kirja, kuna usume, et Sulle võiks korda minna meie väikese riigi muusikaturu, loomeettevõtluse keskkonna ja kultuuripoliitika seis. Mida keerulisemad ajad, seda nutikamad peavad olema meie lahendused ja seda rohkem läbi mõeldud meie ühised eesmärgid, tegevussuunad ja prioriteedid. Olgu tegemist maksupoliitikat, muusikaeksporti, plaadimüüki, muusikaharidust, turundust või festivalikorraldust puudutavate küsimustega, on see kõik osa suurest pildist, mis on meie ühine tegutsemisruum.

Et õpiksime teineteist paremini tundma ja oskaksime olla pigem kolleegid kui konkurendid, oleme loonud Tallinn Music Weeki, mis kujuneb aastatega loodetavasti nii kohaliku industry iga-aastaseks kohtumispaigaks kui ka kohalike tegijate kohtumiseks väliskolleegidega. Meie soov on vahetada kogemusi, luua uusi kontakte, olla kursis välisriikides tulemuslikuks osutunud valdkonna tavadega ning mõelda koos välja ka uusi lahendusi.

Uutest arengutest võime rõõmustada selle üle, et sel korral on meie programmis koostöös Eesti Muusika Päevadega terve showcase’i-täis geniaalset nüüdisheliloomingut ning oodata on ka selle žanri olulisi otsustajaid Euroopast, ehk Tallinn Music Weeki raames on nüüdsest ka väärikas koht klassikalisel muusikal ja uudsel heliloomingul.

Meie programmis on esindatud pop, rock, elektroonika, urban, metal, indie, punk, pärimusmuusika, jazz ja klassika ning lisaks muusikavaldkonna teemadele püüame oma seminariprogrammides jõuda ka küsimusteni, mis ulatuvad kultuuripoliitika ja loomemajanduse, IT ja meedia, kultuuriekspordi ja Eesti maineni. Kindlasti paneme aga rõhku ka päris praktilistele küsimustele, mis abiks bändile-muusikule, kes plaanib karjääri nii Eestis kui väljapool.

Kui see kõik Sulle korda läheb, kutsume Sind osalema delegaadina 25-27 märts 2010 toimuval muusikatööstuse konverents-festivalil Tallinn Music Week. Registreerumine on avatud.

Delegaadistaatus tagab:
-Sissepääsu kõigile seminaridele ja kontsertidele
-Juurdepääsu TMW kontaktibaasile
-Võimaluse kohtuda konverentsi raames kõigi huvipakkuvate välisdelegaatidega
-Võimaluse kohtuda konverentsi raames kõigi oluliste Eesti tegijatega
-Võimaluse osaleda aruteludes, millel potentsiaali arendada Eesti muusikaturgu

Registreerumine:
Kuni 28. veebruar: „Early Bird Rate“:70EUR = 1095EEK
1-14 märts: 90EUR = 1410EEK
15-25 märts: 100EUR = 1565EEK

*Seminarid toimuvad Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuses, suur osa seminaripaneelidest on inglise keeles. Showcase-kontserdid toimuvad Tallinna olulisemates klubides ja kontsertsaalides

REGISTREERU DELEGAADIKS: www.tallinnmusicweek.ee

Välisdelegaatide nimekirja koostamisel on osalenud: Jazzkaar, Jazzliit, Pärimusmuusika Keskus, Hard Rock Laager, Nailboard Recrods, Hea Uus Heli, Elwood Music, Odessa Pop, World Clinic, Rabarock, Raadio2, Heliloojate Liit ja mitmed nõustajad. Valikuid tehes oleme arvestanud, et kaetud oleks kõigi muusikažanrite ja valdkondade huvid, loodud on kõik eeldused selleks, et Teie tegevusvaldkond, firma või organisatsoon võidaks Tallinn Music Weeki toimumisest just nii palju kui aktiivselt ise osalete. Väliskülalised on konverentsi raames Tallinnas tervelt 3 päeva, valmis teiega kohtuma. Tallinn Music Weekil 2009 oli 400 registreerunud delegaati, kellest ligi 150 olid muusikavaldkonna professionaalid üle Euroopa ja 250 siinsed Eesti tegijad.

Nii arvastid väliskülalised esimeset Tallinn Music Weekist:

Robert Meijerink (EuroSonic): „Tallinn is a beautiful place to take dive into the Estonian music scene. Great venues, warm atmosphere in a beautiful surroundings. Tallinn Music Week has a huge potential to become the ultimate platform and gate to the Estonian and maybe the Baltic music scene.“

Paulina Ahokas (Finnish Music Export): „This event made me realize what an amazing talent pool and enthusiastic atmosphere there is in Estonia, and I am convinced the event will even further activate local co-operation and ambition – and both of these indeed are needed for international work: it is a lot of hard work! Tallinn Music Week staff did an amazing job, and I am looking forward to the next edition!“

Vegard Waske (By:Larm/Bureau Storm): „Very good venues and sound-systems, interesting seminars and just an exciting and inspiring event. The enthusiasm of the audience and the general quality of the music tells me TMW might be THE place very soon for those who search for new unexplored talent.“

Tallinn Music Week’i eesmärgid:

  • Olla iga-aastane sündmus, mis ühendab muusikavaldkonna professionaalid: plaadifirmad, agentuurid, kontserdikorraldajad, festivalid, produtsendid, kultuurtöötajad; ja kasvatada seeläbi arusaama, et töötame kõik ühiselt sama eesmärgi nimel – arendada Eesti muusikat nii Eesti siseselt kui ekspordiks.
  • Olla tipptasemel festival, mille fookuseks on Eesti muusika, tuues igal aastal avalikkuse tähelepanu ette aktuaalseimad ja huvitavamad Eesti muusikakollektiivid.
  • Tutvustada Eesti talente välisprofessionaalidele ning motiveerida artiste ja managere seeläbi ka ise süstemaatilisemalt ja sihipäraselt selles vallas tegutsema.
  • Luua uus koostööplatvorm ettevõtjatele ja organisatsioonidele, kelle eesmärgid kattuvad suundadel nagu Eesti muusika ja kultuuri tutvustamine ja selle eksportimine väljapoole Eestit, kultuuriturismi elavdamine, noore ja progressiivse Eesti imago kommunikeerimine nii Eesti siseselt kui Eestist väljapoole

**

Tervitades,

Helen Sildna / Tallinn Music Week
info@tallinnmusicweek.ee
www.tallinnmusicweek.ee