Tallinn Treff Festival alustab

03. juuni, 2010

Eesti Nuku- ja Noorsooteatri korraldatud festival kestab 5.–8. juunini ning laval astuvad üles esinejad 20 eri riigist, sealhulgas Austraaliast, Belgiast, Itaaliast, Ungarist, Iisraelist, Venemaalt. Tallinn Treff Festival kuulub Euroopa kultuuripealinna aasta programmi.

Festivali avatakse pidulikult laupäeval, 5. juunil kell 11 Koorti Kitse juures ning sellega saab ühtlasi hoo sisse Tallinn Treff Festivali tänavaprogramm, mis ületab oma mastaabilt kõik senised teatrifestivalid. Neljaks päevaks suletakse Lai tänav liikluseks ning see kujundatakse ümber värvikaks tänavateatri alaks. Festivalitänaval ei hakka hetkekski igav. Kui üks etendus vaataja ees lõpeb, algab ta seljataga kohe teine. Samuti on võimalik õppida endale ise nukku valmistama või osaleda afrotantsu õpitoas. Tänavaetendused on kõigile tasuta.

Tallinn Treff Festivalile omaselt leiab festivali programmist laia valiku erinevaid etenduskunste. Programmis on esindatud nii draama, nukukunst kui ka tants. Lisaks avatakse Laia ja Nunne tänavatel mitu kunstinäitust ning igal hommikul ja pärastlõunal esineb Nukuteatri rõdul orkester.

Põhiprogrammi raames on festivalile oodata esinema maailmakuulsaid nukuteatritegijaid ja hinnatud visuaalkunstnikke. Eesti publikul on harukordne võimalus näha rahvusvaheliselt tunnustatud tipplavastajate töid. Külalisetendused annavad Duda Paiva ja Neville Tranter Hollandist ning Sahhalini nukuteater Venemaalt. Vabaduse väljakul esineb kõigil festivalipäevadel Stef Vetters etendusega “Tema kõrgeaususe Ottfriedi tundmatu maailm”, mille vapustavad eriefektid ja perfektne Draakoni-skeleti juhtimine rabab jalust kõik vaatajad.

Tallinn Treff Festival kestab 4 päeva, etendused toimuvad 40 eri paigas, festivali ajal antakse 150 etendust ja osalejaid on üle 600. Juuni algus tõotab tulla seega erakordselt teatraalne ning kirev – tõeline kunstide pidu Laial tänaval, kus leidub elamusi igaühele. Festivali esitleb Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 ning see sünnib koostöös Tallinna vanalinna päevadega.

Rohkem infot festivali programmi kohta saab aadressil www.nuku.ee.