Tallinna ettevõtlusinkubaatoris sai tuule tiibadesse uus ettevõtjate grupp

26. mai, 2010

Tallinn, 26. mai, ESA – 14. ja 25. mail kaitses hindamiskomisjoni ees oma äriplaane ESA Tallinna ettevõtlusinkubaatorite 2010. aasta kevadine eelinkubatsioonigrupp. Eelinkubatsiooni pääsenud ja kahekuulise koolitustsükli läbinud 67-st alustanust jõudis äriplaani kaitsmiseni 46 ettevõtjat , kellest 37-le anti võimalus kasutada järgneva kahe aasta jooksul ettevõtlusinkubaatori äriarendusteenuseid.

„Alustasime südatalvel erakordselt suure ettevõtlusega alustada soovijate grupiga. On olnud huvitav ja arendav jälgida, kuidas esialgsed äriideed on võtnud kuju ja sageli hoopiski ümber fokusseeritud. Mitmete alustajate jaoks selgus, et ettevõtlus pole täna ja praegu nende jaoks parim valik ning seegi on väärt teadmine,“ rääkis ESA juhatuse liige ja ettevõtluskonsultant Anu Lõhmus.“Finisheerisime väga teotahtelise ja võimeka grupiga, kus omavaheline koostöö juba esimestest kooskäidud koolitupäevadest hoo sisse sai. Mitmetel on äritegevus tänaseks päevaks juba jõudsalt käivitunud ja esimesed arvedki laekunud.“

Vastvalminud äriplaane hindas Tallinna Linnavalitsuse kokkukutsutud hindamiskomisjon koosseisus Allar Korjas (EASi ekspordi divisjoni direktor), Erik Terk (majandusteadlane, Eesti Tuleviku-uuringute Instituudi direktor ja Arengufondi nõukogu liige), Krista Kink (Tallinna Ettevõtlusameti juhtivspetsialist), Vjatšeslav Prussakov (Tallinna Linnavolikogu liige) ja Anu-Hallik-Jürgenstein (Tallinna Linnavolikogu liige, BLRT Grupi kommunikatsioonidirektor). Ekspertgrupp hindas äriplaanide konkurentsivõimet, turusuutlikkust ja finantsprognoose ning tegi ettevõtlusinkubaatori konsultantide hindamisaruande ja ettepanekute põhjal hääletuse teel otsuse ettevõtlusinkubaatori inkubandi staatuse omistamise või mitteomistamise kohta.

Äriplaani kaitsnute seas oli mitmeid oma ala tuntud ja tunnustatud spetsialiste. Uute ettevõtete tegevusalad ulatuvad ekspedeerimisteenusest ja terapeutilise iseloomuga treeningprogrammidest kuni temaatilise toitlustuskohani. Enamus ettevõtjatest tegutsevad loomemajanduse valdkonnas (nt rõivadisain, ehtekunst, etniliste suveniiride tootmine, sisekujundus ja arhitektuur) ning seetõttu on ESA Loomeinkubaator koostöös Eesti Disainikeskuse ja BDA Consulting’uga välja töötanud ka spetsiaalselt loomeettevõtjate vajadusest lähtuva koolitusprogrammi LoomeÄri, kus osalevad ka mitmed juba äriplaani kaitsnud ettevõtjad.

Järgneva kuu jooksul on äriplaani edukalt kaitsnud ettevõttel õigus sõlmida sihtasutusega leping inkubatsiooniteenuste kasutamiseks, sh ärialane nõustamine, abi projektide ja taotluste koostamisel, võimalus osaleda koolitustel, abi koostööpartnerite leidmisel jpm.

Järgmine inkubatsiooniteenuste taotlemise konkurss avaneb 2010. aasta hilissuvel.

Ettevõtluse Toetamise ja Krediidi Haldamise Sihtasutus (ESA) on Tallinna linna loodud ettevõtluse tugistruktuur, mis osutab alustavatele ettevõtjatele ärialustus-, äriarendus- ja infrastruktuuriteenuseid. ESA koondab Tallinnas kolme ettevõtlusinkubaatorit (Loomeinkubaator, Ülemiste ettevõtlusinkubaator ja Kopli ettevõtlusinkubaator). Ettevõtlusinkubaatori ülesandeks on ettevõtte käivitusperioodi riskide vähendamine kvaliteetse töökeskkonna ja toetava teenuse pakkumise kaudu. Lisaks põhiteenustele annab ettevõtlusinkubaator esmaseid individuaalkonsultatsioone ettevõtlusega alustada soovijatele. Lisainfo: www.esa.ee

Lisainfo:

Anu Lõhmus

Ettevõtluskonsultant

ESA juhatuse liige

Tel 5646 5868

anu@esa.ee

 

Juta Teller

Turundusjuht

Tel 516 4119

juta@esa.ee