Tallinna Loomeinkubaator – 5 aastat

10. september, 2014

meil on heaTallinna Loomeinkubaator tähistab sel sügisel enda 5. sünnipäeva. Kuigi loomeinimestele mõeldud inkubaatori alguslugu ulatub juba 2006. aastasse, siis aastapäevaks loetakse füüsiliste ruumide valmimist Baltika kvartalis 2009. aastal. Viie tegevusaasta jooksul on inkubatsioonis tuule tiibadesse saanud ligi 80 loomevaldkonna ettevõtet, 2012. aastal hoo sisse saanud Loomemajanduse Arenduskeskusel on kliente juba enam kui 100. Minijuubeliks on selge ka ettevõtete usalduse võitmise “saladus” – inkubaatoris pakutakse klientidele reaalset abi, lisaks programmilisele inkubatsioonipaketile igaühele individuaalselt täpselt tema vajadustele vastavat tuge kuni agenditegevuseni.

Eesti moedisain maailma

 Inkubaatori ja Loomemajanduse Arenduskeskuse üheks eesmärgiks on üha rohkem pakkuda ettevõtjatele ekspordituge. Ükski ärimudel ja strateegia ei keskendu ainuüksi kodumaisele turule ning kliente leidub Eesti loomeettevõtjatele nii Euroopas kui kaugemalgi.

Koostöös Tartu Loomemajanduskeskusega (LMK) presenteerib Tallinna Loomeinkubaator käesoleva aasta detsembrikuus Eesti rõiva-, ehte- ja nahadisainerite loomingut iga-aastasel Prantsusmaa moeinkubaatori Maisons de Mode poolt Roubaix’s korraldataval moenäitusel. Lille’i/Roubaix piirkonna suurimat moevaldkonna üritust külastab ca 15 000 huvilist. 

Tegemist on esimese Eesti moeloojate loomingu ühisesitlusega Prantsusmaal, mis annab hea võimaluse Eesti kui maailmas konkurentsivõimelist moekunsti ja kvaliteetset käsitööd viljeleva riigi tutvustamiseks ning uute ettevõtlus- ja kultuurisidemete loomiseks.

Loomemajanduse Arenduskeskuse peamiseks projektiks 2014. – 2015. aastal on moeekspordi programm, mille tulemusel viiakse kuni kümme andekat Eesti moe- ja aksessuaaridisainerit 2015. aasta juulis toimuvale Berliini moenädalale. Programmis osalevad ettevõtjad on läbinud esimesed koolitused tõstmaks enda teadlikkust Saksamaa turust ning samuti täiustanud müügi- ja esitlusoskust. Järgnevad intensiivsed sessioonid valdkonna ekspertide ning Berliini moeturul tegutsenud moeettevõtluskonsultantidega. 

Eesti moedisaini showroom ZERO°

jukocuteJuba neljandat hooaega tegutseb Tallinnas, Baltika kvartalis showroom/moepood ZERO°, kus on tänavu esindatud enam kui 15 erinevat moebrändi. ZERO° tähistab detsembris oma teist sünnipäeva ning kasvavate müüginumbrite ning meediahuvi valguses võib tõdeda, et on suudetud luua koht, kuhu tahavad tulla nii disainerid kui Eesti moedisaini hindajad.

Loomemajanduse Arenduskeskus jätkab ka oma igapäevast tööd loomeettevõtjate ärialase nõustamisega ning LoomeBosoni paketiga liitunud loojal on võimalik kasutada nii Loomeinkubaatori kontaktibaasi, osa saada konsultatsioonidest kui ka ühisturundustegevustest. Tallinna Loomeinkubaator on ka tihedas koostöös Kultuurikatla arenduskeskusega, kus praegugi on erinevatel disaineritel võimalik käia oma tooteid vastloodud MakerLabis prototüüpimas.  

 

Loomeinkubaator laieneb juba 2015. aasta kevadeks

Täna tegutseb Tallinna Loomeinkubaator Baltika Kvartalis C-korpuse kolmel korrusel, kus ettevõtjad saavad üürida stuudiot või ateljeed. Siiski on soovijaid enam kui võimalusi ning alates 2015. aasta varakevadest laienebki Loomeinkubaator ligi 400 m2 võrra, et rohkematele ettevõtetele ruumi jaguks.

Üheks laienemise eesmärgiks on pakkuda projektipõhiseid tööruume start-up-kiirenditele ja tegutsemiskohta tootedisaineritele. Erineva valdkonna ettevõtete koostegutsemine Loomeinkubaatoris on varemgi viinud uute ideedeni ning tekitanud edukaid disainer-insener-ärijuht kooslusi. Seega annab enam stuudio- ja ateljeepinda võimaluse kasvatada loomeinimeste omavahelist kontaktvõrgustikku ja jõuda uute originaalsete ettevõtmisteni.

Enda 5. sünnipäeva tähistab Loomeinkubaator 24. septembril konverentsiga Uncovering  Meaningful Design. Konverentsil vaadatakse tulevikku ning uuritakse, milline koht on disainil kiiresti muutuvas maailmas. Samuti analüüsitakse trende ning lahatakse ühiskonnaprobleeme, millele disain saab ja peaks panustama. Konverentsi esinejateks on Arko Olesk (Tallinna Ülikool), Steinar Valade-Amland (Three Point Zero), Päivi Tahkokallio 8tahkokallio Design+), Geraldine Wharry (Trend Atelier), Elissa Bloom (Philadelphia Moeinkubaator).  Osavõtt on tasuta. 

Vaata ja registreeru inkubaator.tallinn.ee