Tallinna Loomeinkubaatoris on koos EKAga ühisnäitus täispuidust toolide näitus NOOLI TOOLI!

18. aprill, 2012

Toolin2ituse_avamine_13-04-12Toolid on EKA Sisearhitektuuri ja mööblidisaini osakonna iga-aastane kahe semestri jooksul valmiv erialane projekt „Istemööbel“. Esimesel semestril arendavad tudengid Sisearhitektuuri osakonna juhataja ja eriala õppejõu Toivo Raidmetsa juhendamisel välja istemööbli disaini ja valmistavad sellese elusuuruses papist maketi.

Teisel semestril valmistab iga üliõpilane Sisearhitektuuri osakonna puutöökojas puutöö õppejõu Avo Trageli juhendamisel enda valitud puidust tooli. Istemööbel on valmistatud traditsiooniliselt täispuidust ja tappühendusega, kruve ega muid ühendusi ei kasutata. „Ja täispuidust seetõttu, et puit, olles käepärane kohalik materjal, võimaldab tänu ühes materjalis püsimisele paremini selgitada konstruktsiooni loogikat läbi füüsiliste jõudude rakenduse,“ on põhjendanud materjalivalikut Toivo Raidmets ajakirjale „Diivan“.
Toolide hindamine on osakonnale iga-aastane kevadine suurüritus, kus hindamiskomisjoni kutsutakse kokku kõik eriala õppejõud ja sisearhitektid ka väljastpoolt maja. Osa võtavad ka Eesti mööblitootjate esindajad, et leida uusi ideid tootmisse.

 

Loomeinkubaatori väljapanekul esitlevad oma valminud ja hinnatud loomingut EKA Sisearhitektuuri ja mööblidisaini osakonna tudengid Külli Tael, Alina Nurmist, Karin Lageda, Heleri Lindeberg, Raina Lillepõld, Kariina-Kristiina Kaufmann, Kadri Tonto, Kristin Jürmann, Sohwi-Ly Sahtel, Kerstin Oppe, Katrin Talvik, Merilin Tee, Kaur Käärma, Aivo Arusaar, Helen Hendrikson, Nadežda Kornilova, Kristjan Urke ja Romet Mets.

Näituse avamisel nentis puutöö õppejõud Avo Tragel, et kunstiakadeemia on taas peret heitmas – osa kursuslasi lõpetab, osa jätkab õpinguid magistrantuuris. Tudengite näol on tegemist oma ala meistritega, kes õppejõule väga südamelähedaseks saanud. „Soovin teile õnne ja õnnistust ning helget tulevikku,“ ütles oma pöördumises üliõpilaste poole Avo Tragel.

Loomeinkubaatori arendusjuht Riina Aasma ergutas tudengeid tegelema ka n-ö teise poolega – sellega, kuidas oma loominguga ka raha teha saaks, ning märkis, et Loomeinkubaator on õige koht, kuhu sellealase nõu ja abi saamiseks pöörduda.

 

Istemööbli näitus NOOLI TOOLI! on avatud Tallinna Loomeinkubaatori ruumides 13. aprillist 13. maini. Tallinnas Baltika Kvartalis, Veerenni 24 asuv Loomeinkubaator on avatud esmaspäevast reedeni kl 8:30-17. Lisainfo www.esa.ee

 

Teate edastas: