Tallinna vanalinnas avab uksed uuenduslik moeateljee

14. september, 2012

XeniaKalleTäna, 14. septembril kell 17.00 avatakse ajaloolises moemajas aadressil Suur-Karja 14 Kalle HT ja Xenia Joosti ühine moeateljee.

Kalle Aasamäe (Kalle HT disainer) ja Xenia Joost kohtusid Talllinna Loomeinkubaatoris ning pärast paariaastast tutvust otsustati jätkata koos ja väljaspool inkubaatorit. „Väga oluline on tihe koostöö, ühises ateljees suudame luua palju sünergiat“, kommenteerib inkubatsiooniteenustest loobumist Joost. „Ja meeldis ka idee, kokku kolides loome midagi erilist Eesti moemaailma“, täiendab Aasamäe.

Mõlemad disainerid on üldsusele tuntud eelkõige tänu oma isikupärasele käekirjale: Joosti oma Vivienne Westwoodilikult rohkete drapeeringutega loomingu ja Kalle Aasamäe põhjamaiselt pastelsemate toonide, kuid omanäoliste detailide poolest.

Uus ja ainulaadne ateljee, kus on esindatud naiste, laste ja meeste moetooted, asub legendaarse Ivo Nikkolo maja katusekorrusel Suur-Karja tänaval. Avamisõhtul on külastajatel võimalik nautida erisoodustusi toodetele ning tervitusjooki ürituse toetaja Saku Õlletehase poolt.