Tallinnas alustas tegevust PESA vilistlase loodud uus multidistsiplinaarne disainistuudio Horisontaal

02. detsember, 2015

Horisontaal. Samakõrgusjoon, mis ühendab ühe absoluutkõrgusega maapinnapunkte. Disainistuudiona ühendab Horisontaal aga erinevad disainidistsipliinid, keskendudes igas projektis inimese suhtele ruumiga. Olgu see siis sisearhitektuur, tootedisain, näitusekujundus, installatsioon või vaateaknad – igal stuudio tööl on oma läbiv idee ja lugu.

 

Horisontaali eestvedajaks on Helena (Karelson) Koop, kes pärast üheksat Londonis veedetud õpingu- ja tööaastat naasis 2015. aasta kevadel tagasi Tallinnasse.

 

Septembris valmisid Horisontaali poolt Disainiöö festivali linnainstallatsioonid ja Paolo Favaretto näitusekujundus ning hetkel on pooleli põnevad büroo sisearhitektuuri projektid ja mööblisari. Helena on varasemalt töötanud mitmete erinevate projektidega nii Londonis kui Eestis, sealhulgas kujundanud ka installatsiooni Itaalia kõrgmoe brändi Fendi Londoni flagship poe tarvis ning saanud auhindu Kontuur ribikardinate ja Köögikaalude eest. Lisaks on ta kujundanud mitmeid restorane, kinosid ja näituseid Londonis asuva disainistuudio AfroditiKrassa koosseisu kuuludes.

 

„Idee asutada oma stuudio tekkis juba Londoni Royal College of Art magistriõppe esimesel aastal, saades inspiratsiooni eelkäijatest ja innustust võistlushimulisest keskkonnast. Pärast kogemusterohkeid ja kiireid suurlinna aastaid tekkis igatsus Eesti vaikse ja ruumika elukeskkonna järele. Eesti ellu taas sisse elamine ja samal ajal ka oma disainistuudio rajamine pärast nii mitmeid aastaid eemal tundus just õiget mõõtu väljakutse,” sõnas Helena Koop.

 

Vaata lisaks: www.horisontaal.ee

FB: www.facebook.com/horisontaal

Instagram: www.instagram.com/horisontaal