Täna kella 16.00-ni saab esitada sisseastumisavaldusi Eesti Kunstiakadeemiasse

26. juuni, 2013

eka logo est26. juunil kella 16.00-ni saab esitada sisseastumisavaldusi Eesti Kunstiakadeemiasse õppima asumiseks arhitektuuri-, disaini-, kunstikultuuri ja vabade kunstide teaduskonda ning Avatud Akadeemiasse, kus on käesolevast aastast ka tasuta õppe võimalus.  Bakalaureuseõppesse saab kandideerida veel arhitektuuri ja linnaplaneerimise, klaasikunsti ja -disaini, kujunduskunsti, kunstiteaduse, meediagraafika, moestilistika ning muinsuskaitse ja restaureerimise õppekavale. Magistri- ja doktoriõppesse võtavad uusi üliõpilasi vastu kõik õppekavad. 

Magistriõppekavadele saab esitada avaldusi järgnevatele: Arhitektuur ja linnaplaneerimine (vastuvõtt TKTK tudengitele), Sisearhitektuur ja mööblidisain, Urbanistika (inglisekeelne), Disain ja rakenduskunst, sh suunad: digitaalne disain, ehte- ja sepakunst, graafiline disain, keraamika, klaasikunst ja -disain, nahakunst, aksessuaari ja -köitedisain, tekstiilidisain; Tootedisain, Disain ja tootearendus (ingl. kl. ühisõppekava TTÜ-ga), Kunstiteadus, Kunstiõpetaja, Muinsuskaitse ja restaureerimine, Animatsioon (inglisekeelne), Kunst, sh suunad: fotograafia, graafika, installatsioon ja skulptuur, maal, uusmeedia ning Stsenograafia.

Doktorantuuri õppekavadena võtavad kandidaate vastu Kunst ja disain, Kunstiteadus, Muinsuskaitse ja restaureerimine.  Viimase nelja aastaga on doktoriõppesse kandideerijate arv kolmekordistunud.

Avaldusi saab esitada 26. juunini internetikeskkonnas www.sais.ee  kella 16.00-ni ning täna veel ka kohapeal, aadressil Estonia pst 7/Teatri väljak 1 kella 10–16.

Käesolevast aastast on Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemias tasuta õhtune bakalaureuseõpe, kus on muutunud üks eriala valik – graafilise disaini õppekava asemel on loodud õppekava Meediagraafika. Vene keeles ja õhtuti saab õppida tasulisel graafilise disaini õppekaval. Bakalaureusetasemel päevases õppes uusi õppekavasid lisandunud ei ole.

Lisateave sisseastumise, õppekavade ja kõikide nõuete kohta leidub järgnevatel linkidel:

http://www.artun.ee/sisseastumine/tere-tulemast/

BA õppesse http://www.artun.ee/sisseastumine/bakalaureuseope/

MA õppesse http://www.artun.ee/sisseastumine/magistriope/

PhD õppesse http://www.artun.ee/sisseastumine/doktoriope/

 

Vastuvõtu konkursside statistika aastate kaupa: http://vana.artun.ee/index.php?lang=est&main_id=297