Avatud on ökodisaini Pop-up shop „Disain, loomulikult! – mood ja mõnda Eestist ning Saksamaalt“

04. mai, 2012

ALINASCHUERFELD_Festivali „Saksa kevad” raames on tänasest kõik huvilised oodatud Iida Galeriisse (Suur-Karja 2) jätkusuutliku disaini näitusmüügile ehk pop-up shopi „Disain, loomulikult!“, kus saab näha ja osta nii Eesti kui ka  Saksa disainerite eetilistel põhimõtetel loodud rõivaid, aksessuaare ning tekstiili. Pop-up shop jääb avatuks 13. maini.


Osalevate disainerite looming vastab kolmele kriteeriumile: kasutatakse ökoloogilisi materjale ja tootmisviise; materjale kasutatakse võimalikult säästlikult – ideaaljuhul  taaskasutatakse ning tootmisprotsess peab olema eetiline. Kõiki neid omadusi täiendab innovaatiline disain ning eksklusiivne väljanägemine, vastandudes kiirmoele ning vastutustundetule ületarbimisele.

„Tänapäeval väärtsustatakse ökoloogilist mõtlemist ka Eestis aina enam. Ka moedisainis on jätkusuutlikkuse aspekt märk eksklusiivusest, mis väljendab kandja isikupära ning maailmavaadet. Saksamaal on ökoloogilist moodi viljeletud juba aastakümneid ning meil on hea meel saksa disainerite loomingut Eestis näidata,“ rääkis Dr. Ralf Eppender, Goethe Instituudi juhataja.

„Nii Eestis kui Saksamaal on disain loomemajanduse osana riiklikul tasandil väga kõrgelt väärtustatud. Loodame väga, et rahvusvaheline üritus koos jätkusuutliku tootmisprotsesse käsitleva seminariga annab meie disaineritele tõuke taaskord uusi väljakutseid otsida ning oma ettevõtmist laiendada,“ lisas Eva Leemet, Loov Eesti tegevjuht.

Saksa väljapaneku kuraator on tuntud moelooja ja Berliini moenädala Green Roomi eestvedaja Magdalena Schaffrin. Eesti disainereid aitas leida ning väljapanekusse sobitada moedisainer Maarja Tali.

Vaatamiseks-soetamiseks on väljapaneku hulgas järgmised Saksa kaubamärgid:

ALINASCHUERFELD (nahast jalanõud), Alma&Lovis (mood), Anne Gorke (mood), deepmello (nahktooted), EKN Footwear (jalatsid), Isabell de Hillerin (mood), Sey Jeans (mood, teksad).

Eesti disaineritest on esindatud Annike Laigo ( vaibad), Birgit Skolimowski (ehted), Erkki Engso (nahkesemed), HULA (mood), Karl Annus (puidust prilliraamid), kelpman textile (tekstiilid, aksessuaarid), Maarja Naan (kikilipsud), Reet Aus (mood) .

„Disain, loomulikult!“ on Iida galeriis (Suur-Karja 2) avatud  4.-13. maini E-R  11-18, L 11-17, P 11-15.

Laupäeval, 5 mail toimub Solarise keskuse Apollo raamatupoe Café D-s tasuta vestlusring jätkusuutliku disaini teemal Koos Saksa ja Eesti disaineritega, huvilised on oodatud!

„Disain, loomulikult!“ korraldab Goethe Instituut koostöös Eesti Disainikeskuse ja Loov Eestiga.  Projekti toetab EAS Euroopa Sotsiaalfondi ja Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Disainereid tutvustav kataloog lae alla http://www.looveesti.ee/attachments/141_DL!%20kataloog.pdf

www.saksakevad.ee

www.disainikeskus.ee

www.facebook.com/saksakevad