Tänavakunsti festival Sõnum Seinal

08. august, 2013

253230 257210961089880 1113744406 n10.-14. augustil 2013 toimub Pärnus tänavakunsti festival Sõnum Seinal. Esmakordselt toimuv tänavakunsti festival Sõnum Seinal toob Pärnusse hulganisti kunstnikke nii Eestist kui välismaalt. Festivali eesmärgiks on tutvustada avalikkusele selle Eestis kiirelt leviva kunstižanri erinevaid vorme, käsitledes ühtlasi avalikus ruumis tehtava kunstiga kaasnevaid murekohti. Festival juhib tähelepanu tänavakunsti linnapilti rikastavale mõjule ja kutsub üles oma igapäevast ümbrust värske pilguga vaatama, et sõnum ei jääks märkamata.

 Viis päeva kestva festivali programm <http://www.parnufringe.ee/programm-3/>pakub tegevust väga mitmekesisele publikule. Festivali peamine kese on Pärnu kesklinnas asuv vana õlletehas (Pühavaimu 17), millele antakse viie päeva jooksul värske ja pilkupüüdev välisilme.

10. augustil avatakse selles hoones Marika Agu kureeritud kohaspetsiifiline näitus “Viirastus” <http://www.parnufringe.ee/naitus/>, kus osalevad

tänavakunstnikud MinajaLydia, Edward von Lõngus, TAF, Viktor Gurov, Carl-Robert Kagge ning Pintsel.

Tunnustatud Soome tänavakunstirühmitus Multicoloured Dreams<http://www.parnufringe.ee/majasein-kunstile/>loob Pühavaimu 17 hoone otsaseinale Pärnu suurima tänavakunstiteose, mis käsitleb Pärnule kohaselt Läänemere teemasid.

“Aken kunsti” <http://www.parnufringe.ee/aken-kunsti/> raames loovad nii eesti- kui väliskunstnikud sama hoone ustele ja akendele ligi 20 erinevat tööd, kasutades selleks mitmekesiseid tehnikaid nagu šabloonid, vabakäe maal, mosaiik ja ristpistes tikkimine.

Brackmanni parki püstitatakse “Kunstiklassika allee”<http://www.parnufringe.ee/kunstiklassika-allee/>, kus esitletakse Eesti kunstiklassikasse kuuluvate tööde uustõlgendusi.

Lisaks sellele toimuvad kuraatori jalutuskäigud näitusel “Viirastus” ja tervel festivali joonel, ümarlaud ja ettekanded tänavakunsti teemadel ning MTÜ Dokumentaalika koostatud teemakohane filmiprogramm<https://www.facebook.com/events/287217511418107/?fref=ts>.

Kõik festivali üritused on külastajatele tasuta.

 Sõnum Seinal on üks Pärnu Fringe festivali alafestivalidest.

Täpsem info festivali kohta on leitav meie kodulehel (http://www.parnufringe.ee/sonumseinal/) ja Facebookis (http://www.facebook.com/sonumseinal).

 Festivali toetavad: Pärnu linn, Hasartmängumaksu Nõukogu, Sadolin, Sebe, Fere, Wendre, K-Rauta, Cramo, Tartu Kõrgem Kunstikool.