Tartu Loomemajanduskeskus avas pidulikult Sinise Maja

07. september, 2011

altEile, 6.septembril kogunes Tartu Loomemajanduskeskuse hoovi ootusärev seltskond. Piduliku sündmuse keskmes oli Sinine Maja – loomemajanduskeskuse uhiuus, värskelt renoveeritud hoone. Kaugelt ja lähemalt tulnud külaliste meelt kirgastas oma muusikaga Mari Kalkun, kes ka ise loomemajanduskeskuses on äriplaani kaitsnud.


Tartu Loomemajanduskeskuse senisaavutatut olid tunnustama tulnud paljud loomemajandusega seotud isikud ning inkubandid. Tervituskõnedega astusid üles Tartu linnapea Urmas Kruuse, kultuuriminister Rein Lang ja EASi juhatuse esimees Ülari Alamets. Oma sõnavõttudes rõhutasid nad ühiselt loomemajanduse tugistruktuuride vajalikkust ja avaldasid kiitust keskuse meeskonnale tehtud hea töö eest.

Kalevi tänaval paiknevTartu Loomemajanduskeskus asutati aastal 2009. Kahe aastaga on loomeettevõtlust toetavate teenuste süsteem väga edukalt käivitunud.  Keskusega liitunud on seni soovi korral saanud rentida ateljeesid Kalevi 13 ehk Villa Maja ruume. Huvi ja vajadus loomemajanduskeskuse teenuste ja ateljeepindade järel on olnud aga suurem kui pakutavad võimalused.

Seetõttu rõõmustavad teisipäeval avatud Sinise Maja üle mitmed loomeettevõtjad, kes oma ettevõtmisele hubase pesa saavad. Kokku mahutab see kahe korrusega 500 ruumeetri suurune maja kümme ettevõtet. Kalevi 15 uued asukad on filmikompanii Pimik, maastikuarhitektibürood TajuRuum ja Ökodisko, kunsti- ja disainikauplus Disainimaja, 3D ja 4D programmeerimisega tegelev ettevõte Visar Studio ning vabastava hingamise tuge ja koolitust pakkuv Hingamisruum. Kalevi 13-st kolis üle graafilise disaini ja fotograafia teenuseid pakkuv Mikser Disain.

Majas on ka väike külaliskorter välisekspertide tarbeks, mis võimaldab loomemajanduskeskusel osaleda rahvusvahelistes vahetusprogrammides ja võtta vastu nii koolitajaid, spetsialiste, loomeinimesi kui ka vabatahtlikke mujalt riikidest pakkudes neile soodsat ja vajadusel pikaajalist majutusvõimalust.

Loomemajanduskeskus tänas siiralt rahastajaid ja renoveerimistöö teostajaid. Hoonetekompleksi renoveerimist rahastatakse EASi poolt avatud loomemajanduse tugistruktuuride toetamise meetmest, Tartu linn kaasfinantseerib ehitust 383 470 euroga.

Tartu Loomemajanduskeskuse rõõmu olid tulnud jagama ka teiste loomeinkubaatorite esindajad Viljandist ja Tallinnast, paljud koostööpartnerid  ja sündmusele elas kaasa ka Loov Eesti.

Loov Eesti soovib omalt poolt tartlastele õnne ja edu. Üks oluline verstapost on saavutatud, kuid ees ootab veel hulk tööd Kalevi 17 renoveerimisel. Oleme kindlad, et heakorrastatud infrastruktuur loob ideaalsed tingimused loomeettevõtete tööks ja ega eduloodki tulemata jää.

Tartu Loomemajanduskeskusel käis külas Eva Leemet

Vaata Fotogaleriid Facebookis!