Tartu Loomemajanduskeskus kutsub loomeinimesi seminarile

08. detsember, 2011

Tartu Loomemajanduskeskus korraldab 9. detsembril kell 11-15.30 Antoniuse õue seminariruumis (Lutsu 3) projekti „Local Artists for Regional Development“ avaseminari. Projekti eesmärk on koostöös Cēsise kultuuri- ja turismikeskuse ning MTÜ-ga Trīs Krāsas parandada kunstnike ja loomeettevõtjate oskust suhelda erinevate sotsiaalsete gruppidega ning mõjutada neid aktiivsemalt sekkuma  kodukoha arengusse.
Tartu Loomemajanduskeskuse arendusjuhi Külli Hanseni sõnul erineb see projekt tavapärastest kultuurivahetusprojektidest selle poolest, et projekti kaasatakse kunstiinimesi ja loovaid organisatsioone, kes soovivad oma tegevustega mõjutada keskkonda – muuta linnaruumi, leida uusi suhtlustasandeid erinevate sihtgruppidega ja luua interaktiivseid kunstiprojekte.

Projekt algab interaktiivsete grupikoolitustega 2012. aasta alguses, mis on suunatud erinevates valdkondades tegutsevatele loomeinimestele – muusikutele, kunstnikele, alustavatele loomeettevõtjatele jt. Koolitusi viib läbi Riias tegutsev ja seal populaarsust kogunud loovkoolitusi korraldav MTÜ Trīs Krāsas. Koolitused on inglise keeles ja tasuta.

Tartu loomeinimestele pakutakse viite erinevat koolitust, mille hulgas on näiteks spetsiaalne muusikutele mõeldud arenduskoolitus, kunsti vm meediumeid kasutav koolitus kommunikatsiooni- ja meeskonnatöö parandamiseks ning pedagoogikakoolitus maalikunstnike töövahendeid kasutades.

Kõikide koolituste täpsem tutvustus on plaanis 9. detsembril toimuval seminaril ja sinna on oodatud nii need loovisikud, kellel on soovi ennast uute ideedega laadida, kui ka kõik teised, kes soovivad oma maailmapilte avardada. Koolitustele on võimalik pärast tutvustussessiooni registreeruda. Avaseminari kava ja koolituste kirjeldused: http://www.lmk.ee/local_artist.

Oma osalusest palume ette teatada meiliaadressile ave@lmk.ee hiljemalt 8. detsembril.