Tartu Loomemajanduskeskus ootab taas noorte kunstnike töid oksjonile

14. veebruar, 2013

lmk-logo9. mail 2013 toimub seitsmes Tartu noore kunsti oksjon, kuhu kutsutakse kunstnikke osalema ja oma töid esitama. Tööd tuleb tuua hiljemalt 25. märtsiks kell 17 Tartu Kõrgema Kunstikooli raamatukokku. 

 

Seekordsel kunstioksjonil on korraldajad loobunud kindlast teemast, mis annab kunstnikule vabaduse keskenduda just sellele, mis teda ennast kõige rohkem paelub ning mida ta soovib väljendada. Fookuses on kunstniku enda inspiratsiooniallikad. Tööde mõõtmetele, tehnikale ja meediumile piiranguid ei ole ning üks kunstnik võib oksjonile esitada kuni viis tööd. Korraldajad eeldavad head kunstilist taset, tööde korralikku vormistamist, isikupärast käekirja või huvitavat ideed ning oksjoni tehnilistest nõuetest kinnipidamist. 

Korraldajad soovivad oksjoni formaadis kunstipublikule tutvustada noori kunstnikke ja nüüdiskunsti erinevaid külgi, tehnikaid ja väljendusvorme. „Maali, graafika, foto ja skulptuuri kõrval on varasematel oksjonitel müüdud näiteks ka perfomance-teos kunstnik Kiwalt, video kunstnik Martiini Teekannult, lisaks ready-made teoseid ja muid kunstiobjekte, mida on isegi keeruline liigitada, aga mis kahtlemata on lisanud oksjonitele elevust,“ lisas oksjoni projektijuht Liina Raus. 

Kuna oksjoni eesmärk on tutvustada ja populariseerida noorte kunstnike töid, siis on kavas arendada tihedamat koostööd Tartu Kõrgema Kunstikooliga. „Tudengite jaoks on oksjonil osalemine kahtlemata ainulaadne võimalus Tartus oma loomingut ja käekirja potentsiaalsetele ostjatele teadvustada ning oma tegevusele ka tagasisidet saada,” ütles Tartu Kõrgema Kunstikooli arendusprorektor Maarja Aeltermann. 

Oksjonitöödest koostatakse kataloog, töid eksponeeritakse veebikataloogis ning enne oksjonit toimuval näitusel. 

Oksjonil osalemise tingimused ja ankeedid asuvad aadressil http://www.lmk.ee/oksjon_kevad2013

Tartu noore kunsti näitust ja oksjonit korraldavad Tartu Loomemajanduskeskus, Tartu Kunstnike Liit, Kaleidoskoop Kunstilaenutus ja Tartu Kõrgem Kunstikool. Projektijuht Liina Raus.