Tartu Loomemejanduskeskuse inkubatsiooniteenuste vastu on jätkuvalt kõrge huvi

16. veebruar, 2010
Tartu Loomemajanduskeskuses lõppes 15. veebruaril taotluste vastuvõtmine inkubatsiooniteenuse saamiseks loomemajanduse valdkonnas alustavatele ettevõtetele. Kokku laekus 22 taotlust, mis näitab jätkuvat kõrget huvi ärialustusteenuste vastu.
Keskuse juhi Raul Oreškini sõnul on suur huvi konkursil osalemise vastu väga positiivne ja näitab, et Tartu loomeinimestel on jätkuv valmidus alustada ettevõtlusega. Võrreldes eelmise taotlusvooruga on sel korral konkureerimas rohkem erinevate valdkondade esindajaid ning silma hakkavad ka tulevaste ettevõtjate suuremad plaanid välisturgudele siirdumisel, lisas Oreškin.

Tartu linnale omaselt on taotlejate hulgas palju noori ja tudengeid ning äriideed on väga erinevad. Märkimist väärib ka taotlejate trend keskkonnasõbralike ja taaskäsitlust väärtustavate toodete ning teenuste arendamisele.

Laekunud taotlused vaatab läbi hindamiskomisjon, kes annab ideedele esialgse hinnangu, misjärel on taotlejatel võimalik osaleda kolm kuud kestval eelinkubatsiooni koolitusel. Koolitus lõppeb äriidee põhjal väljaarendatud äriplaani kaitsmisega. Äriplaani edukalt kaitsnud ettevõtetel on võimalus sõlmida Tartu Loomemajanduskeskusega inkubatsioonileping kaheks aastaks ning saada alustava ettevõtte nõustamist ning mitmekülgset abi oma ettevõtte arendamisel.

Lisainfo:
Külli Hansen
projektijuht
kylli@lmk.ee
510 6865