Tartu noore kunsti oksjoni töid esitletakse loomemajanduskeskuses

19. september, 2012

lmk-logoNeljapäeval, 20. septembril kell 18 avatakse Tartu Loomemajanduskeskuse trepigaleriis ja kohvikus Spargel (Kalevi 13) Tartu noore kunsti oksjoni „Linn“ näitus. Kuuendat korda toimuvale Tartu noore kunsti oksjonile valis žürii 44 teost 29 kunstnikult. Kõikide valitud töödega saab tutvuda näitusel.
Tartu Loomemajanduskeskuse arendusjuhi Külli Hanseni selgitusel sündis seekordse oksjoni pealkiri “Linn” Cēsises, kuhu loomemajanduskeskus saatis suvel kuus Tartu kunstnikku, kes koos kohalike noorte kunstnikega maalisid Cēsise linna. „Valminud tööd olid väga inspireerivad ja avasid linnaruumi täiesti uutest vaatepunktidest. Seekordset oksjonit korraldades kutsusime kunstnikke üles looma oma tõlgendusi linna ja linnaelu kujutamisele ning oksjonile laekus palju huvitavaid teoseid. Eriti rõõmustav on, et teemaga haakusid ka mitmed tunnustatud kunstnikud, näiteks Silver Vahtre ja Eevart Arrak, kelle loomingus on linnamotiivi korduvalt esinenud,” lisas Hansen.

Oksjoni projektijuhi Liina Rausi hinnangul on noore kunsti oksjon muutunud äärmiselt demokraatlikuks sündmuseks, mis on avatud heale kunstile kogu selle mitmekesisuses. „Sellest on tingitud ka oksjoni valiku eklektilisus, mis ei ole aga kindlasti puuduseks, vaid on just äärmiselt põnev,“ täpsustas Raus.

27. septembril algusega kell 18 toimub Kalevi 13 seminariruumis oksjoniga seotud loeng, kus ettevõtja ja kunstisõber Riivo Anton räägib teemal “Kunst kui investeering Eesti oksjonite näitel”. Pärast loengut on võimalik teha ringkäik oksjoni näitusel kunstiteadlase Indrek Grigoriga.

Oksjon toimub Tartu ettevõtlusnädala raames 4. oktoobril algusega kell 17 Atlantise konverentsikeskuse suures saalis. Esmakordselt juhib Tartu noore kunsti oksjonit Mart Sander, kellelt tuleb enampakkumisele ka üks teos.

Oksjoni näituse kujundasid Indrek Grigor ja Markus Toompere Tartu Kunstnike Liidust ning Liina Raus Kaleidoskoop Kunstilaenutusest. Oksjoni näitus jääb avatuks kuni 3. oktoobrini ning näitusega saab tutvuda kohviku Spargel lahtiolekuaegadel E-N 11-23 ja R-L 11-01.

Tartu noore kunsti oksjonit korraldavad Tartu Loomemajanduskeskus, Tartu Kunstnike Liit ja Kaleidoskoop Kunstilaenutus. Projekti toetab Läänemere piirkonna programm.