Tartu noore kunsti oksjonile saab töid esitada kuni 31. märtsini

15. märts, 2016

18. mail 2016 toimub neljateistkümnes Tartu noore kunsti oksjon, kuhu kutsutakse kunstnikke osalema ja oma töid esitama. Töid saab esitada veebilehel www.noorkunst.ee kuni 31. märtsini.

Oma töid on oodatud esitama nii uued tegijad kui ka noored professionaalsed kunstnikud. Teemale, tehnikale ja meediumile piiranguid ei ole ning üks kunstnik võib oksjonile esitada kuni kolm tööd. Korraldajad eeldavad töödelt head kunstilist taset, isikupärast käekirja või huvitavat ideed, tööde korralikku vormistamist  ning oksjoni tehnilistest nõuetest kinnipidamist. Oksjonile esitatavate tööde lubatud maksimummõõdud on 2,2 x 1,5 või 1,5 x 2,2 m.

Kõigi esitatud teoste hulgast valib oksjoni näitusele, kataloogi ja enampakkumisele minevad teosed välja professionaalidest ja kunstisõpradest koosnev komisjon ning väljavalitud tööd tuleb kunstnikel Tallinnas või Tartus kohale tuua ajavahemikul 7.–9. aprill.

Oksjoni projektijuhi Liina Rausi sõnul on Tartu noore kunsti oksjon suure hulga kollektsionääride ja kunstisõprade huviorbiis. „Kindla edu oksjonil tagab atraktiivne teos ja mõistlik alghind, mis jätab ruumi kasvuks, kutsub rohkem huvilisi pakkumisi tegema ning tekitab oksjonil hasarti.”

Oksjonil osalemise tingimused asuvad aadressil www.noorkunst.ee/kunstnikule/tingimused. Registreerimisvorm kunstiteoste esitamiseks kevadisele noore kunsti oksjonile on avatud kuni 31. märtsini: www.noorkunst.ee/kunstnikule.

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on ainulaadne just noorte kunstnike loomingu müügile ja tutvustamisele pühendunud kunstioksjon Eestis. Igal oksjonil valib komisjon kataloogi pääsevad tööd välja sadade esitatud teoste hulgast. Oksjon toob avalikkuse ette nii uusi loojaid kui esitleb ka noori professionaalseid kunstnikke. Eesmärk on pakkuda põnevat ja head kunsti nii algajale kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile.

Oksjoni korraldaja on Tartu Loomemajanduskeskus. Koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Kaleidoskoop Kunstilaenutus, Osta.ee ning Redwall Digital, kes on loonud ja arendab oksjoni veebikeskkonda.

Lisainfo: Liina Raus, oksjon@lmk.ee, tel 5560 7971, www.noorkunst.ee.