TeamLab@Rapla: Tekstiililabor

16. aprill, 2019

Kutsume kõiki huvilisi 29. aprillil otsima uusi loovaid lahendusi, kuidas erinevaid tekstiili tootmisjääke taaskasutada. Ootame väga käsitöölisi, disainereid, loomeinimesi ning ringmajanduse ja teiste valdkondade huvilisi. Tule ja arenda tekstiili kogenud mentorite juhendamisel ühendades omavahel loovuse ning ringmajanduse!

Tootmisjääkide taaskasutamine on osa ringmajandusest, kus rõhk on materjalide ja toodete kogumisel nende olelusringi lõpus, nende ümbertöötlemine ja uute toodete tootmine. Tegu on üle maailma aina rohkem populaarsust koguva valdkonnaga ning riigid nagu Holland on võtnud eesmärgiks olla 100% ringmajanduslik riik aastaks 2050! Seades Hollandi eeskujuks, saame juba sel kuul astuda väikese, aga olulise sammu taaskasutuse suunas!

Milline ühepäevane üritus välja näeb? Uute ideede ammutamiseks jagab inspiratsiooni ja teadmisi hinnatud moe-, teatri- ja filmikunstnik ning taaskasutusel põhinevate rõivaste disainer Reet Aus. Sellele järgneb kohalike tootjate esitlused ja ideede turg, kus kõik osalejad saavad tootjatega suhelda, toorainega tutvuda ning ideid arutada. Peale seda esitletakse ided ja moodustatakse avatud ruumi meetodil meeskonnad. Algab suur arendustöö mentorite Laura Adamsoni ja Triinu Simkini juhendamisel. Päeva lõpus toimub ideede esitlemine. Parimatele lahendustele auhinnad!

Üritus toimub 29. aprillil 2019 Rapla Kultuurimajas (Tallinna mnt 17a, Rapla) ja on kõikidele huvilistele täiesti tasuta vajalik vaid registreerumine.


REGISTREERU hiljemalt 25. aprillil!

PÄEVAKAVA JA LISATEAVE