TeamUp! tootearenduspäeval sündinud veiniriiul kompab turgu

21. märts, 2012

elmer_poldDetsembrikuus toimunud teisel TeamUp! tootearenduspäeval kohtusid esmakordselt neli toredat inimest, keda täna seob ühine projekt RWR – Recyclable Wine Rack. Tootearenduspäevale ideega tulnud Elmer leidis partnerid, kes ideele sisu, tehnilise teostuse ja kena välimuse lõid.

RWR on taaskasutatav moodulitest koosnev veiniriiul, mille iga moodul täidab üksikult veiniümbrise rolli. Mooduleid omavahel kombineerides saab moodustada põnevaid riiulilahendusi, mis oma pretensioonitu disaini tõttu sobivad väga erinevatesse keskkondadesse. RWR meeskonda kuuluvad Elmer Põld, Tiina Porgand, Martin Maripu ja Ivar Reiman. Vastavalt nelja osapoole eesnime esitähtedele anti meeskonnale nimeks: TIME4, mis veiniriiuli projekti kontekstis võib tähendada mugavalt ja sobivalt ka TIME for Wine. TeamUp!il kohtunud meeskonnal on tänaseks tekkinud hea omavaheline klapp ning toodet arendatakse üheskoos edasi.

Nagu ikka, sünnivad uued ideed siis, kui olemasolevate toodete hulgast ei suudeta sobivat leida. „Kogu idee tekkis mul 3 aastat tagasi. Olin senini näinud mitmeid veinialuseid, kuid ükski polnud piisavalt soliidse välimusega või piisavalt funktsionaalne, taaskasutamise võimalusest rääkimata. Nägin, et turul oleks sellisele tootele ja miks mitte ka toodete sarjale oma nish olemas,“ rääkis Elmer idee sünnist. Elmeri idee presentatsiooni pidas kohe atraktiivseks disainer Tiina Porgand: „Liitusin projektiga kui disainer ja tegelesin kohapeal jooksvalt tootearendusega nii vormi kui kontseptsiooni osas, mille tulemusena sündiski RWR,“ rääkis Tiina.

Tiina ja Elmeri sõnul sõnul on TeamUp üritusena kahtlemata hea võimalus oma ideele tagasisidet saada ja võimalikke arengusuundi näha. „Kindlasti leiab igaüks nõnda potentsiaalseid koostööpartnereid edaspidiseks,“ lisas Tiina. „TeamUp!il tekkinud meeskonnaga töötasime välja uue toote visandid ning leppisime kokku ka edasise koostöö osas,“ rääkis Elmer.

Tänaseks on RWR veiniriiulist valminud esimene prototüüp. „Olen ise kohtunud ka mõne Eesti kohaliku veinitootja esindajatega ning neile on idee koostööks meeldinud. Samas eeldab tootearendus ja suurelt ette võtmine lisaks tahtejõule ka raha. Siia sobib ütlemine, et ega raha maailmast otsa pole saanud,“ naerab Elmer. „Peame nüüd koos loovmeeskonnaga arutama ettevõtmise finantseerimisvõimalusi ja seda nii ettevõtlustoetuste näol kui mõtlema investorite leidmisele, “ lisas Elmer. „Ka tootearenduse osas on siiski veel mitmeid tehnilisi aspekte, millega peab tegelema,“ arvab Tiina.

 

3. detsembril toimunud TeamUp! võidutööks hindas zhürii Mairo Leieri algatatud tervise reaalajas jälgimise süsteemi. RWR veiniriiuliidee sai potentsiaalika projektina samuti ära märgitud.

Kolmas TeamUp! toimub laupäeval, 31. märtsil algusega kell 10.00 Tallinnas, TTÜ Tudengimajas. Oled oodatud osalema -ideed on mõeldud teostuma! Uuri lisa!