Teatrikuul saab Endla teatrigaleriis vaadata Viljandi kultuuriakadeemia visuaaltehnoloogiate õppekava juubelinäitust

07. märts, 2016

Alates 7. märtsist on Endla teatrigaleriis võimalik külastada Viljandi Kultuuriakadeemia visuaaltehnoloogiate õppekava juubelinäitust. Vilistlaste korraldatud näitus “Segatud meediumid” tutvustab dekoraator-butafooride eriala. Näitus jääb Endla teatrigaleriis avatuks 31. märtsini.

Aastal 1991 võeti Viljandi Kultuurikolledžisse õppima esimesed dekoraator-butafoori eriala üliõpilased ja seda hetke võib pidada visuaaltehnoloogia õppekava alguseks. 25 aasta jooksul on need erialad olnud mobiilselt arenevas olekus ning püüdnud sammu pidada ümbritseva keskkonna muutustega. Eesmärk on olnud koolitada universaalsete oskustega spetsialiste, kes tunneksid end koduselt nii erisugustes kontekstides töötades kui erinevaid meediume kasutades.

Ka käesoleval näitusel „Segatud meediumi“ esinevad koos mitmesugused meediumid, seda nii varjamatul kui ka varjatud kujul, üksikuna ühes töös või kombineerituna mitmest. Materjalidest on esindatud nahk, penoplast, paber, poroloon, pärlid, vill, vineer, akrüülvaik- ja värv, kips, puit, aga ka foto, video, valgus… nimekirja võiks veel pikalt täiendada. Materjale kombineerides sünnivad uued tähendused ja nii vormub ka mänguruum teatrilaval.

Näitusetööd ei ole siiski rekvisiidid mõnest etendusest, vaid vabast mõttest ja mängulustist kantud iseseisev looming, mis on saanud nähtavaks teatritehnoloogiaid kasutades. Näitusel osalevad Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna visuaaltehnoloogia eriala vilistlased Ave Maser, Terje Kiho, Eve Komissarov, Annika Aedma, Evelin Vassar, Grete Saluste, Pille Lumiste, Kaido Torn, Elise Nigul ning viimaste kutsel põhiainete õppejõud Kersti Rattus, Silvi Kard, Mare Hunt, Krista Tool, Lee Reinula-Stern.