Tipptasemel koolitus ja konverents disainjuhtimisest – esmakordselt Eestis

22. september, 2010

looveestiLoov Eesti, Eesti Disainerite Liidu ja Eesti Disainikeskuse  eestvedamisel räägitakse esimest korda Eestis  tipptasemel disainjuhtimisest 22. septembril toimuval koolitusel „Disainjuhtimise alused“ ja  24. septembril peetaval disainjuhtimise konverentsil “Miks mõned ettevõtted on edukamad. Nähtav ja nähtamatu disainjuhtimine”.

 

„Hästi juhitud disaini abiga saab ellu viia strateegiaid, luua innovatsiooni, ehitada üles brände ja tagada klientide rahulolu,” selgitas teema aktuaalsust Eesti Disainerite Liidu esinaine Ilona Gurjanova.

Loov Eesti tegevjuhi Eva Leemeti sõnul on teema püstitus praegu väga aktuaalne. „Masu on sundinud ettevõtteid oma tegevust teise pilguga vaatama ja otsima konkurentsieeliseid. Disainjuhtimine pakubki ühte võimalust olla teistest edukam,”  ütles ta.

Disainjuhtimise olemust selgitavad konverentsil projekti „Euroopa disainjuhtimine” juht Jean Schneider ning  Kathryn Best – disainer, konsultant, õppejõud ja raamatu “Disainjuhtimise alused“ autor.

Põhjanaabrite  kogemusi vahendab konverentsil Soome Innovatsioonifondi Sitra strateegiadirektor ja Harvardi Ülikooli disainikooli arhitektuuri kaas-professor Marco Steinberg, kes on töötanud 10 aastat ettevõtete disainistrateegiate kallal.  Konverentsil saavad sõna ka psühholoog Voldemar Kolga ja  tootedisainer Martin Pärn, kes räägivad lahti disaini tunnetuse  ja disainjuhtimise olukorra  Eestis. Oma kogemustest disainjuhtimise rakendamisel jagavad Balteco ja Krimelte juhid.

Eesti tuntuima tootedisaineri, EKA strateegilise disaini külalisprofessori Martin Pärna sõnul on disainjuhtimise eelduseks disaini ning disaini kasutuse laiem ja sügavam mõistmine.  „Disain loob võimalusi probleeme ja situatsioone uut moodi näha, neile teisiti läheneda, seades lähtepunktiks kasutaja mõistmise, tema soovide uut moodi tõlgendamise ja ettevõtte tegevuse raamides parima lahenduse leidmise,” ütles Pärn.

Disainjuhtimise võtteid on võimalik lähemalt tundma õppida ka Eesti Disainikeskuse korraldataval ja Kathryn Besti juhitaval koolitusel „Disainjuhtimise alused“, mis toimub 22. septembril Tallinnas. Lisaks toimub 24. septembril, kohe peale konverentsi „Nähtav ja nähtamatu disainjuhtimine“ Kathryn Besti raamatu „Disainjuhtimise alused” pidulik esitlus.

„Esimest korda on meil eesti keeles kasutada  disainjuhtimisvaldkonna asjalik tööriist  –  nii loomemajanduses töötavatele professionaalidele kui ka  disainirakendamishuviga ettevõtjatele ja disainivaldkonna üliõpilastele,” kommenteeris raamatu ilmumist Eesti Disainikeskuse juht Ruth-Helene Melioranski.

Lähemat infot konverentsi kohta saab siit: www.looveesti.ee/disainjuhtimine

Koolituse ja Kathryn Besti raamatu kohta asub täpsem info siin: www.disainikeskus.ee

 

Loov Eesti on EASi poolt algatatud ja  Liidu Sotsiaalfondist rahastatud programm, mis aitab kaasa loova majanduse ja ettevõtliku loovuse väärtustamisele ja arendamisele Eestis.

Lisainfo:
Eva Leemet
Loov Eesti tegevjuht
eva@looveesti.ee
+372 501 2558

Ilona Gurjanova
Eesti Disainerite Liidu esinaine
6 464 145
55 573 687
leart@estpak.ee
edl@edl.ee

Miina Saarna
Eesti Disainikeskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht
5691 125
miina@disainikeskus.ee